*Νοκ-άουτ παιχνίδι για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Κεκλεισμένων των θυρών.

*Οι δύο ομάδες θα συναντηθούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα πλέι οφ θα παίξει με το νικητή του Κουόπιο – Σούντουβα.

Τζουργκάρντεν – Κλουζ στο Pamestoixima.gr

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ (Σουηδία, 235)

Νέα απώλεια βαθμών για την Τζουργκάρντεν στην Άλσβενσκαν, την Κυριακή παραχώρησε εκτός έδρας 1-1 με την Έστερσουντ. Στη μετριότητα κινήθηκε η απόδοσή της, ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ, δεν τελείωσε το ματς και το… πλήρωσε με ισοφάριση στις καθυστερήσεις της συνάντησης. Δεύτερη διαδοχική ισοπαλία για την Τζουργκάρντεν, είχε προηγηθεί αυτή με την Έλφσμποργκ (1-1 εντός), συμπλήρωσε τετράδα αγώνων χωρίς νίκη (0-3-1), παραμένοντας στην 5η θέση με ρεκόρ 9-5-6, στο -3 από την 3η Έλφσμποργκ και στο -9 από την πρωτοπόρο Μάλμε, έχοντας από αμφότερες παιχνίδι λιγότερο.

Σε ευρωπαϊκό επίπεδο τώρα, η Τζουργκάρντεν ως πρωταθλήτρια Σουηδίας για το 2019 ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της απ’ τον πρώτο προκριματικό του Τσάμπιονς Λιγκ, γνωρίζοντας εκεί τον αποκλεισμό 2-0 από την Φερεντσβάρος στην Ουγγαρία. Υποβιβάστηκε στο Γιουρόπα Λιγκ, στον 2ο προκριματικό γύρο αυτού ζορίστηκε να κάμψει την αντίσταση της Γιουρόπα, αποκλείοντας την ομάδα απ’ το Γιβραλτάρ με 2-1 στη Σουηδία. Επιστρέφουν οι Ούλβεσταντ (Μέσος, 18, 6) , Ραντέτινατς (Μέσος, 17, 0), παραμένουν εκτός οι Νίχολμ (Αμυντικός, 8, 0), Μπάντα (Επιθετικός, 7, 1) και Μπεργκ (Μέσος, 16, 3).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Έστερσουντ. Προηγήθηκε με τον Έρικσον στο 61’, δέχθηκε την ισοφάριση στο 90’+1’.

ΤΖΟΥΡΓΚΑΡΝΤΕΝ Στατιστικά

*G/G τα πέντε πρόσφατα παιχνίδια της.(δες το στο Pamestoixima.gr)

*2-3 γκολ τα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr+21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΚΛΟΥΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ρουμανία, 113)

Συνέχισε στο δρόμο των επιτυχιών στο πρωτάθλημα η Κλουζ, η οποία πέρασε νικηφόρα την περασμένη Παρασκευή με 2-0 από την έδρα της Άστρα. Επιβεβαίωσε την ανωτερότητά της από το ξεκίνημα, σκόραρε με το κλείσιμο του πρώτου μέρους, έκανε το 0-2 σε κρίσιμο σημείο του αγώνα, απειλήθηκε ελάχιστα από την αντίπαλο παίρνοντας αυτό που άξιζε απ’ το ματς. Δεύτερη σερί νίκη για την Κλουζ, είχε προηγηθεί αυτή κόντρα στην Χέρμανσταντ (1-0), είναι αήττητη σε τέσσερις αγωνιστικές στη ρουμανική λίγκα (3-1-0), βρίσκεται στη 2η θέση και στο -4 από την πρωτοπόρο Κραϊόβα.

Ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στην Ευρώπη από τον 1ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ, εκεί απέκλεισε τη Φλοριάνα (0-2), αλλά στον δεύτερο προκριματικό γύρο γνώρισε τον αποκλεισμό στα πέναλτι από τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ (2-2 κ.α και παράταση, 5-6 στα πέναλτι). Σε ευρωπαϊκό επίπεδο, πέρυσι έφτασε μέχρι τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό απ’ τη Σεβίλλη. Έχει στόχο να μπει στους ομίλους της εν λόγω διοργάνωσης, πηγαίνει με τον τίτλο του φαβορί στη Σουηδία και αν ξεπεράσει το εμπόδιο της Τζουργκάρντεν θα ανοίξει ο δρόμος για τους ομίλους της διοργάνωσης. Αμφίβολος ο Τσιπτσίου (Μέσος, 1, 0).

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 2-0 κόντρα στην Άστρα. Προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 45’, διπλασίασε τα τέρματά της με τον Ντεμπέλιου στο 61’.