Betarades.gr: Όλα για το στοίχημα.

ΤΟΥΠΙ

Την τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της γνώρισε η Τούπι, μετά και την επικράτηση επί της Σεαρά (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Εστέβαμ Σοάρες φιλοξενήθηκε από την Κλ. Ρεγκάτας, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με το βαρύ 3-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να πετύχουν τέρμα, ωστόσο ο Τζόναθαν αστόχησε σε πέναλτι στο 40ο λεπτό, χάνοντας έτσι την ευκαιρία να ισοφαρίσει για την ομάδα του. Έτσι παρέμεινε στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, μετρώντας δώδεκα βαθμούς μετά από 16 παιχνίδια, ούσα ένα βαθμό πάνω από την ουραγό Σαμπάιο Κορέα. Παραμένει αήττητη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, όπου και μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες. Στην διάθεση του προπονητή του τέθηκε και πάλι ο επιθετικός Τζιανκάρλο, ο οποίος ήταν τιμωρημένος.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Κλ. Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΑΤΛ. ΓΚΟΪΑΝ.

Την πρώτη της ήττα μετά από πέντε αγωνιστικές και απολογισμό δυο νίκες και τρεις ισοπαλίες υπέστη και πάλι η Ατλέτικο Γκοϊανιένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Λοντρίνα, από την οποία ηττήθηκε με σκορ 1-2. Το μοναδικό τέρμα απο πλευράς γηπεδούχων, σημείωσε στο 75ο λεπτό της αναμέτρησης ο Μάρλον, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1 για την ομάδα του. Ωστόσο, ένα λεπτό αργότερα δέχθηκε και δεύτερο γκολ, χάνοντας έτσι και το παιχνίδι. Με την ήττα της αυτή, η Ατλέτικο υποχώρησε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 29 βαθμούς μετά από 16 παιχνίδια, ούσα τρεις βαθμούς μακριά από την κορυφή και την Βάσκο ντα Γκάμα. Ισοπάλα τα πέντε τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της. Για το αποψινό παιχνίδι θα απουσιάσουν ο τραυματίας Ζορζίνιομ καθώς και ο Κρουζ, ο οποίος συμπλήρωσε κίτρινες κάρτες και είναι τιμωρημένος.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Λοντρίνα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.