Προτελευταία αγωνιστική

*Α’ Γύρος: Γουχάν – Ρονγκτσένγκ 0-1.

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ ΡΟΝΓΚΤΣΕΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Έχοντας μετά από πολύ καιρό τους φιλάθλους της στο πλευρό της, πήρε εντός έδρας νίκη με 1-0 επί της πρωτοπόρου Θρι Τάουνς, την περασμένη αγωνιστική. Κυριάρχησε στο 1ο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενουμένων, με το δοκάρι να τη σώζει δύο φορές κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Πίεσε μέχρι τέλους, με το τελικό 1-0 να διαμορφώνεται στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης, με γκολ του Σίλβα.

Συμπλήρωσε δεκατέσσερα συνεχόμενα παιχνίδια χωρίς ήττα (10-4-0). Εξαιρετική η σεζόν για τη νεοφώτιστη, βρίσκεται στην 5η θέση της βαθμολογίας, στο -3 από την προνομιούχο πρώτη τριάδα και την 3η Ζεζιάνγκ, με δύο αγωνιστικές να απομένουν. Με under2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 19 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Τραυματίες οι Βίντμπιχλερ, Γκενγκ και Φενγκ, που δύσκολα θα προλάβουν και τα παιχνίδια κυπέλλου.

ΤΣΕΝΓΚΝΤΟΥ ΡΟΝΓΚΤΣΕΝΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*N/g στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

*Under2.5 γκολ στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΧΑΝ

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με 3-0 απέναντι στην Νταλιάν, την περασμένη αγωνιστική. Σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 17ο λεπτό, για να διπλασιάσει τα τέρματα της σε κρίσιμο χρονικό σημείο (43′). Το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε με το καλημέρα του β’ μέρους (49′), με την Νταλιάν να μην την απειλεί ιδιαίτερα μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη μετά από τρεις αγωνιστικές. Βρίσκεται στη 16η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την απευθείας σωτηρία και τη 15η Γκουανγκτσού Σίτι, με δύο αγωνιστικές να απομένουν. Με over2.5 γκολ ολοκληρώθηκαν οι 24 από τις 32 αναμετρήσεις της έως τώρα στο πρωτάθλημα.

Δεν έχουν γίνει γνωστά τα ονόματα των παικτών που νοσήσαν από covid-19.