23η αγωνιστική

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 5/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΣΕΛΤΕΝΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Τσέλσι Κ21, στα πλαίσαι της φάσης των «16» του Λιγκ Τρόφι. Το 1-0 ο Μπράουν στο 4’ και το 2-0 ο Σέρκομπ στο 87’. Το 3-0 πέτυχε ο Μπράουν με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 90’ και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε ο Μπρουμ στο 90+4’.

Εξαιρετική εμφάνιση και εύκολη νίκη-πρόκριση για τη Τσέλτεναμ. Είχε τον έλεγχο στο ματς, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να απειλήσει με αρκετές από αυτές, σκοράροντας τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν κινδύνεψε σε καμία περίπτωση, παραμένοντας σταθερή καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και διατηρώντας με ευκολία ανέπαφη την εστία της.

Συνέχεια στην πρόκριση του κυπέλλου θέλει να δώσει, επιστρέφοντας στις νίκες και στο πρωτάθλημα. Είναι σε γενικές γραμμές σε πολύ καλή κατάσταση, δείχνοντας πολύ θετικά στοιχεία στις τελευταίες αναμετρήσεις της, βρίσκοντας δίχτυα με συνέπεια, ενώ παράλληλα έδειξε βελτίωση και στο αμυντικό της κομμάτι. Γνωρίζει πως σήμερα θα έχει δύσκολο έργο, αφού απέναντί της βρίσκει την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, αλλά αυτό είναι και μια πρόκληση για κείνη ώστε να αποδείξει πως είναι μια υπολογίσιμη αντίπαλος.

Τσέλτεναμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Γουίμπλετον με σκορ 3-3, στα πλαίσια της φάσης των «16» του Λιγκ Τρόφι. Το 0-1 ο Χάντλιν στο 10’ και το 0-2 ο ίδιος στο 17’. Το 0-3 πέτυχε ο Ασάλ στο 45+1’, με τους γηπεδούχους να φέρνουν τα παιχνίδι στα ίσα με το χατ-τρικ του Κόσγκροβ (62’, 72’, 76’). Την πρόκριση πανηγύρισε η Πλίμουθ στα πέναλτι με σκορ 4-3.

Τεράστια ανατροπή και πρόκριση στα πέναλτι για την Πλίμουθ. Παρά το τραγικό πρώτο ημίχρονο στο οποίο βρέθηκε να χάνει με διαφορά στο σκορ, στην επανάληψη μπήκε αποφασισμένη και κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα, πιέζοντας ασφυκτικά τους φιλοξενούμενους.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θα χρειαστεί προκειμένου να μπορέσει να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της Τσέλτεναμ. Δεν είναι το ίδιο σταθερή τελευταία, ναι μεν σκοράρει, αλλά παράλληλα δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ, κάτι το οποίο δυσκολεύει σε μεγάλο βαθμό το έργο της για θετικό αποτέλεσμα και παραμονή στην κορυφή του πρωταθλήματος.