20η αγωνιστική

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΤΣΒΑΪΓΚΕΝ ΚΑΝΑΖΑΒΑ

Την πρώτη της νίκη μετά από τέσσερα παιχνίδια και με απολογισμό μια ισοπαλία και τρεις ήττες, πανηγύρισε και πάλι η Τσβάιγκεν Καναζάβα. Για την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μασαάκι Γιαναγκισίτα φιλοξένησε την Τοσίγκι, της οποίας επικράτησε με 2-0. Ο Οχάσι στο 39′ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με το τελικό 2-0 να διαμορφώνεται από τον Κακίτα, δυο λεπτά αργότερα.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 22 βαθμούς και είναι στην 15η θέση, μαζί με την Τοκουσίμα, έχοντας παράλληλα και ματς λιγότερο. Ηττήθηκε στα τρία από τα πέντε τελευταία εντός της για το πρωτάθλημα, μετρώντας ακόμη μια νίκη και μια ισοπαλία. Στα θετικά για τον τεχνικό Γιαναγκισίτα, το γεγονός πως δεν αντιμετωπίζει κανένα αγωνιστικό πρόβλημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Τοσίγκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα από τα έξι τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Τσβάιγκεν Καναζάβα – Ροάσο Κουμαμότο παίζει στον Stoiximan

ΡΟΑΣΟ ΚΟΥΜΑΜΟΤΟ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές η Ροάσο Κουμαμότο, μετρώντας μια ισοπαλία και τρεις ήττες. Την προηγούμενη, η ομάδα του Χιρόκι Σιμπούγια φιλοξένησε την Καματαμάρε Σανούκι, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά το μεταξύ τους 1-1. Παρότι πίσω στο σκορ από το 22′, κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το τέρμα του Τανάκα στο 71o λεπτό.

Πρώτος βαθμός μετά από τρεις διαδοχικές ήττες που υπέστη από Σίμπα Τζεφ (3-1 εκτός), Οΐτα (2-0 εκτός) και Φουκουόκα (0-1), με τον οποίο έφτασε τους 21 συνολικά όσους έχει και η Μίτο, κόντρα στην οποία υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Διαθέτει μια από τις χειρότερες επιθέσεις, με 18 τέρματα στο ενεργητικό της. Ηττήθηκε και στις τέσσερις τελευταίες εξόδους της.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Καματαμάρε Σανούκι για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.