* 3η Αγωνιστική

* Οι δύο ομάδες αναμετρώνται για πρώτη φορά στην ιστορία τους

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Με δύο ισοπαλίες ξεκίνησε την περιπέτειά του στη φετινή Σούπερ Λιγκ 2 ο “γηραιός”, αμφότερες απέναντι στις δύο ομάδες του Βόλου. Την προηγούμενη Κυριακή δέχθηκε ψυχρολουσία στο Πανθεσσαλικό με το γκολ του Ολυμπιακού… από τη σέντρα, αλλά στη συνέχεια πήρε τα ηνία του αγώνα, ήλεγξε το ρυθμό και είχε φάσεις για την ισοφάριση πριν το ημίχρονο. Τελικά τα κατάφερε με τον Παπαστεριανό στο ξεκίνημα της επανάληψης. Ισορροπημένο το υπόλοιπο του ματς, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν πόντους και εντυπώσεις.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Κουντουρώτης άνοιξε το σκορ για τους Βολιώτες μόλις στο 2ο λεπτό, ο Παπαστεριανός ισοφάρισε για τον Ηρακλή στο 53ο λεπτό.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Goal/Goal τα 3/4 φετινά παιχνίδια του, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (Δες το στην betshop)

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του στο πρωτάθλημα

ΠΑΟΚ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τον πρώτο της πόντο στο πρώταθλημα πήρε η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία το προηγούμενο Σάββατο, στον εντός έδρας αγώνα με τον Πανσερραϊκό. Αν και ο ΠΑΟΚ Β’ είχε τον έλεγχο στο ξεκίνημα του αγώνα, ήταν οι φιλοξενούμενοι που πήραν προβάδισμα, κόντρα στη ροή του αγώνα. Ο Ίνγκασον που παίρνει παιχνίδια με τη δεύτερη ομάδα του Δικεφάλου του Βορρά για να επιστρέψει στη μεγάλη ομάδα ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο με χαρακτηριστική κεφαλιά από κόρνερ του Γαϊτανίδη. Έφτασε κοντά και στην ανατροπή στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, με τον Γκορντετζιάνι να χάνει καλεί ευκαιρία στο 72′.

Η αποστολή για το ντέρμπι με τον Ηρακλή είναι η εξής: Ταλιχμανίδης, Μπουργάνης, Παναγιώτου, Ινγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Καλουτσικίδης, Αποστολόπουλος, Γιαξής, Γρόσδης, Σαλαμούρας, Μελετίδης, Κουλούρης, Τζίμας, Σπυρίδης, Γαϊτανίδης, Χατζηστραβός, Φασίδης, Πανίδης, Γκορντεζιάνι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με τον Πανσερραϊκό. Ο Κανίς άνοιξε το σκορ για του φιλοξενούμενους στο 27ο λεπτό και ο Ίνγκασον ισοφάρισε για τους “ασπρόμαυρους” στο 52′.