*25η αγωνιστική

*Από τα 11 παιχνίδια τους στο παρελθόν, τα εννιά έχουν λήξει over 2,5

ΤΟΡΚΙ

Προηγούμενο ματς: Η Τορκί κέρδισε 3-2 εντός έδρας την Τσίπενχαμ, αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο από τα γκολ των Γιανγκ (6’), Μπρέι (23’). Μείωσε αρχικά με τον Γκούντγουιν στο 29’, ενώ πήρε τη νίκη με δύο γκολ του Γουίρν μέσα σε τρία λεπτά, στο 55’ και στο 58’.

Η Τορκί επικράτησε με 3-2 εντός έδρας της Τσίπενχαμ, ομάδας χαμηλότερης κατηγορίας, για το κύπελλο ερασιτεχνών, με ανατροπή και ενώ έχανε με 0-2 στο πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου. Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη της στους τρεις τελευταίους αγώνες, δεύτερη και στους 10 πιο πρόσφατους στο γήπεδό της, διάστημα που έχει και δύο μόλις ήττες, με έξι ισοπαλίες.

Εξακολουθεί να βρίσκεται εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά ανέβηκε στην 22η θέση του βαθμολογικού πίνακα, σε απόσταση βολής, στο -3 συγκεκριμένα, από τις θέσεις παραμονής.

Τραυματίες είναι ο επιθετικός Αντριους που λείπει εδώ και λίγο καιρό από τους αγώνες της ομάδας του, πιο πρόσφατα χτύπησαν και οι αμυντικοί Γουάιατ, Μάρτιν που απουσιάζουν επίσης.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει δύο σερί over 2,5 μαζί με G/G

*Εχει 12 σερί G/G εντός έδρας, 12/14 συνολικά

*Εχει 10/14 over 2,5 εντός έδρας

ΓΕΟΒΙΛ

Προηγούμενο ματς: Η Γέοβιλ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Ντόρκινγκ.

Η Γέοβιλ αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εντός έδρας απέναντι στην Ντόρκινγκ, για το κύπελλο ερασιτεχνών, αλλά έχασε την πρόκριση στα πέναλτι, όπου ηττήθηκε με 4-1. Πάντως σε 90λεπτο είναι αήττητη εδώ και έξι αγώνες, όμως με τρεις «λευκές» ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα! Και ακόμη ψάχνει την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη, με έξι ισοπαλίες σε 10 παιχνίδια.

Βρίσκεται στην 19η θέση του βαθμολογικού πίνακα, ούσα πλέον στο +3 από την ζώνη του υποβιβασμού, αλλά με αρκετά καλή διαφορά τερμάτων σε σχέση με την τελευταία ομάδα εντός αυτής, έχοντας πάντα  τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα αλλά και τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας.

Εκτός του μακροχρόνια τραυματία επιθετικού Ρόου δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα, επιστρέφει και από τιμωρία ο μέσος Γουόρθιγκτον.