*21η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΤΟΡΚΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τορκί έπεσε «θύμα» έκπληξης στο κύπελλο ερασιτεχνών, αφού έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Τόνμπριτζ Εϊντζελς, ομάδα χαμηλότερης κατηγορίας, με αποτέλεσμα να αποκλειστεί από τη συνέχεια του θεσμού. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο σερί νίκες που είχε στο πρωτάθλημα, ενώ ειδικά στο γήπεδό της έχει μόνο μία ήττα και πέντε νίκες στους έξι τελευταία παιχνίδια της εκεί.

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 16η θέση, απέχοντας πάρα πολύ μακριά, τόσο από την ζώνη του υποβιβασμού, στο +9 συγκεκριμένα, όσο και από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -11 για την ακρίβεια.

Τραυματίας είναι ο αμυντικός Τζόνσον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Τορκί έχασε 2-1 εκτός έδρας από την Τόνμπριτζ Εϊντζελς, σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να χάνει νωρίς, από τέρμα του Τέρνερ στο ένατο λεπτό και παρόλο που ισοφάρισε με τον Ράιτ στο 36’, ηττήθηκε από γκολ του Ολουτάμπε στο 86ο λεπτό.

Τορκί Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G μαζί με over 2,5 (δες το στην Betshop)

*Εχει 8/10 over 2,5 εντός έδρας, 7/9 στο πρωτάθλημα.

ΓΕΟΒΙΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γέοβιλ βρέθηκε πίσω στο σκορ, αλλά τελικά κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Γουόκινγκ, για το κύπελλο ερασιτεχνών, παίρνοντας την πρόκριση για την επόμενη φάση του θεσμού. Αυτή ήταν η τέταρτη σερί νίκη της, ένατη στους 11 τελευταίους αγώνες που παραμένει χωρίς ήττα. Και ειδικά εκτός έδρας έχει τέσσερις σερί νίκες, έξι σε 10 παιχνίδια συνολικά.

Είναι στο πρώτο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην ένατη θέση του συγκεκριμένα, αλλά ακόμη δεν έχει φτάσει σε απόσταση βολής από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο, ούσα στο -4 από αυτήν.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Λιτλ (ΜΕ), Κουίγκλι (ΕΠ), Ρόμπινσον (ΑΜ) με τον δεύτερο να είναι ο πρώτος της σκόρερ, αν και ο πρώτος έχει επιστρέψει στις προπονήσεις και ίσως είναι διαθέσιμος.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γέοβιλ κέρδισε με 3-1 εντός έδρας την Γουόκινγκ, με ανατροπή και μάλιστα στο τελευταίο δεκάλεπτο! Βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Κάμπελ στο 22’ και χρειάστηκε να φτάσουμε στο 81’ για να ισοφαρίσει με τον τον Γιουσούφ, πριν της δώσει προβάδισμα ο Νόουλς στο 86’ και ο Γιουσούφ στις καθυστερήσεις διαμόρφωσε το τελικό σκορ.