*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Μαζατλάν-Τολούκα 1-0.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκουλάρτε στο 7’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ορόζκο στο 56’. Το 2-1 πέτυχε ο Ροντρίγκεζ στο 67’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Περέιρα στο 90+6’.

Το βαθμό της ισοπαλίας κατάφερε να σώσει στο τέλος η Τολούκα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ και στη συνέχεια δέχθηκε ακόμη ένα, κατάφερε λίγα λεπτά μετά να μειώσει, ενώ στις καθυστερήσεις έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, προκειμένου να αποσπάσει το πρώτο της τρίποντο. Άφησε θετικά στοιχεία σε ότι αφορά την επιθετική της γραμμή, όμως φάνηκε τρομερά ασταθής στα μετόπισθεν, αφού υπέκυψε εύκολα και χωρίς να δεχθεί ιδιαίτερη πίεση.

Τολούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΑΖΑΤΛΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Ατλέτικο Σαν Λουίς με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπονατίνι στο 73’.

Καλή εμφάνιση, αλλά χωρίς το επιθυμητό αποτέλεσμα για τη Μαζατλάν. Παρά τις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησε, δεν κατάφερε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα. Αμυντικά δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα, όμως οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπο να παραβιάσουν την εστία της.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα θα χρειαστεί στο σημερινό παιχνίδι, ώστε να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για θετικό πέρασμα από την έδρα της Τολούκα. Φανερό πως έχει ακόμα προβλήματα στα μετόπισθεν, όμως άφησε αρκετά θετικές εντυπώσεις μεσοεπιθετικά παρ’ ότι δεν σκόραρε.