13η αγωνιστική

ΤΟΛΟΥΚΑ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για την Τολούκα, μετά από τέσσερα ματς με απολογισμό τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ρολάντο Κρισάντε φιλοξένησε την Κλαμπ Αμέρικα, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Ούσα πίσω στο σκορ με δυο γκολ από πολύ νωρίς, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης. Ωστόσο, το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει απλά για το τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Σαντιάγκο Γκαρσία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πλέον, έχει σκοράρει στα πέντε από τα έξι τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Παρά την ήττα της αυτή, η Τολούκα βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, όπου και “συγκατοικεί” με τις Τίγκρες και Λεόν, κόντρα στις οποίες υστερεί σε διαφορά τερμάτων. Πέντε νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο απολογισμός της σε εντός έδρας παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Σταθερά εκτός οι τραυματίες Αλφρέδο Ταλαβέρα (ΤΕ 2/0), Γκάμπριελ Χάουτσε (ΕΠ 6/2) και Αλέξις Βέγκα (ΕΠ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Κλαμπ Αμέρικα για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Goalbet)

Το Τολούκα – Λόμπος παίζει στην Goalbet
goalbet-logo

Δείτε τα Προγνωστικά Μεξικό (Κλικ Εδώ)

ΛΟΜΠΟΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από δυο νικηφόρα παιχνίδια επί των Βερακρούζ (0-1) και Γουαδαλαχάρα (1-2), υπέστη και πάλι η Λόμπος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ράφαελ Πουέντε φιλοξένησε την Λεόν, από την οποία και ηττήθηκε με το βαρύ 0-3. Παρόλα αυτά είχε ευκαιρίες για γκολ, με αποκορύφωμα τα δυο χαμένα πέναλτι των Φάμπρο (88′) και Αντινκούλα (89′). Πρώτο παιχνίδι, μετά από έξι σερί στο πρωτάθλημα, όπου δεν κατάφερε να σκοράρει.

Μετά και από αυτή την ήττα της, βρίσκεται στην ένατη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 14 βαθμούς, όσους έχει και η Τιχουάνα, της οποίας υπερτερεί σε γκολ. Επιπλέον, με 20 γκολ παθητικό, διαθέτει και την χειρότερη άμυνα στην κατηγορία. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και δυο ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στις δυο τελευταίες εξόδους της. Αμφίβολοι λόγω τραυματισμού είναι οι Λουσέρο Άλβαρεζ (ΤΕ 2/0) και Πέδρο Ακίνο (ΜΕ 9/0). Παρελθόν από τις τάξεις της ομάδας αποτελεί ο επιθετικός Λουίς Κινόνες, εξαιτίας πειθαρχικού παραπτώματος κατά την διάρκεια της αποθεραπείας του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-3 από την Λεόν για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.