9η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΤΟΛΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κλαμπ Τιχουάνα με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Γκονζάλεζ στο 12’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Μαδριγάλ στο 18’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μοράλες στο 90+7’. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μενέσες στο 86’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Τολούκα. Ελάχιστες οι ευκαιρίες που δημιούργησε στο ματς, κατάφερε παρ’ όλα αυτά να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, όμως στο πρώτο ημίχρονο υπέκυψε εύκολα στην πίεση των γηπεδούχων, μένοντας αρκετά πίσω στο σκορ.

Πολύ καλύτερη η εικόνα της όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της, παίζει πιο απελευθερωμένα και σκοράρει με μεγαλύτερη ευκολία και συνέπεια. Αμυντικά κάθε άλλο παρά άτρωτη είναι, αλλά κατάφερε να κρατήσει στα τελευταία δύο παιχνίδια της το μηδέν παθητικό. Αναμένεται να δεχθεί πίεση σήμερα, όμως δείχνει πως μπορεί να κοντράρει πιο δυνατές ομάδες από εκείνη.

Τολούκα Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΛΑΜΠ ΑΜΕΡΙΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Ζούνιγκα στο 11’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Βαλντές στο 52’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Λιχνόβσκι στο 78’.

Καλή εμφάνιση και ακόμα μία νίκη για την Κλαμπ Αμέρικα. Μπήκε νωθρά στο ματς και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε στο δεύτερο μέρος να το ανατρέψει, πιέζοντας έντονα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει, διατηρώντας τη θέση της στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Εξαιρετική μεσοεπιθετικά, σκοράρει ασταμάτητα και με το «τσουβάλι», αλλά από την άλλη είναι επιρρεπής αμυντικά και δέχεται γκολ σχεδόν μόνιμα αυτή την περίοδο. Αήττητη μακριά από το γήπεδό της από τα μέσα Γενάρη, σε όλες τις διοργανώσεις.