*Αυτή είναι η πρώτη φορά που θα αναμετρηθούν για το πρωτάθλημα, μετά το 2011.

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιαπωνίας

ΤΟΚΙΟ ΒΕΡΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κασίβα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε με τον Γιαμάντα στο 10ο λεπτό, για να δεχθεί την ισοφάριση στο 73′.

Αήττητη εδώ και τέσσερα παιχνίδια η Τόκιο Βέρντι, με μια νίκη και τρεις ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χιρόσι Γιοφούκου υποδέχθηκε την Κασίβα, με την οποία έμειναν στο 1-1. Πήρε από νωρίς τα ηνία και στην πορεία κατάφερε να κάνει σωστή διαχείριση μέχρι την ανάπαυλα. Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια όμως, είδε την αντίπαλο να ισορροπεί το παιχνίδι και να φτάνει εν τέλει στην ισοφάριση.

Δεν κατάφερε έτσι να δώσει συνέχει στις επιτυχίες, μετά και το διπλό επί της Σονάν (1-2). Έφτασε τους επτά βαθμούς στις ισάριθμες πρώτες στροφές (1-4-2), κατά την επιστροφή της στη μεγάλη κατηγορία της χώρας. Αξιοσημείωτο ότι σκόραρε και στα επτά ματς που έχει δώσει μέχρι τώρα.

Τόκιο Βέρντι Στατιστικά

*Goal/Goal τα εννέα τελευταία παιχνίδια της.

*Goal/Goal τα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΤΟΚΙΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-0 επί της Κασίμα, για το πρωτάθλημα. Προηγήθηκε στο 55′ με τον Νακαγκάβα, για να βρει και πάλι δίχτυα στις καθυστερήσεις με τον Χαρακάβα.

Τη δεύτερη διαδοχική της νίκη πανηγύρισε η Τόκιο, μετά και το εντός 2-1 κόντρα στην Ουράβα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Πίτερ Κλαμόφσκι υποδέχθηκε την Κασίμα, της οποίας και επικράτησε με 2-0. Μπορεί το μεταξύ τους να ήταν αρκετά ισορροπημένο από πλευράς ευκαιριών, ωστόσο η ίδιο αποδείχθηκε πιο εύστοχη στην τελική προσπάθεια, για να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα, σκοράροντας δις στο δεύτερο ημίχρονο.

Τρίτη φετινή νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνη που πανηγύρισε κόντρα στη Φουκουόκα (1-3 εκτός), οπότε και είναι στους έντεκα βαθμούς μετά τις επτά πρώτες στροφές. Γνώριμα τα όποια αγωνιστικά αποτελέσματα αντιμετωπίζει για ακόμη μια φορά.