*Πλέι-οφ της Απερτούρα. Προημιτελικός, επαναληπτικός αγώνας. Σε περίπτωση ισοπαλίας τους συνολικού σκορ θα υπάρξει παράταση και αν χρειαστεί η διαδικασία των πέναλτι.

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου αγώνα: Πουέμπλα-Τίγκρες 2-2.

ΤΙΓΚΡΕΣ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 2-2, στα πλαίσια των προημιτελικών για τα πλέι-οφ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόρδοβα στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαρτίνεζ στο 45’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ολμέδο στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φουλγκένσιο στο 75’.

Καλή εμφάνιση, αλλά με ισόπαλο αποτέλεσμα για τη Τίγκρες. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά δεν ήταν σταθερή, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν πλήρως οι γηπεδούχους, σκοράροντας εξίσου και στα δύο ημίχρονα.

Την επιστροφή της στις νίκες θέλει να πετύχει σήμερα, παίρνοντας παράλληλα την πρόκριση στην επόμενη φάση των πλέι-οφ. Έχει το πλεονέκτημα έδρας, αναμένεται να πιέσει έντονα επιβάλλοντας το ρυθμό της και ψάχνοντας το γκολ που θα τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στην επίτευξη του στόχου της. Αποτελεί τεράστιο κίνδυνο για τις αντίπαλες άμυνες, όμως τελευταία δυσκολεύεται να κρατήσει ανέπαφη την εστία της, με αποτέλεσμα να μετράει τέσσερα σερί ματς χωρίς νίκη.

Τίγκρες Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Τίγκρες με σκορ 2-2, στα πλαίσια των προημιτελικών για τα πλέι-οφ. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κόρδοβα στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαρτίνεζ στο 45’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Ολμέδο στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Φουλγκένσιο στο 75’.

Πάλεψε η Πουέμπλα και κράτησε το ισόπαλο αποτέλεσμα. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να το ανατρέψει με την έναρξη της επανάληψης, όμως λίγο αργότερα υπέκυψε ξανά, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα και σήμερα θέλει να εξαντλήσει όσες πιθανότητες έχει για πρόκριση. Είναι σε καλή κατάσταση, μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της ανεξαρτήτως έδρας, σκοράρει με συνέπεια, αλλά σπάνιες είναι οι περιπτώσεις που κράτησε το μηδέν στην εστία της. Εξαιρετική στις τελευταίες έξι εξόδους της, μετράει τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες, αλλά μόλις σε μία δεν δέχθηκε γκολ.