* Goal/Goal & Over 2.5 τα 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Αήττητη η Μπάνφιλντ (3-1-0) στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους, όλα στην έδρα της Τίγκρε!

Δείτε τα Προγνωστικά Αργεντινής

ΤΙΓΚΡΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Ντεφένσα ι Χουστίσια. Ο Φερνάντες (46’) πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 46ο λεπτό.

Ευχάριστη παρένθεση αποδείχθηκε για τη “ματαδόρ” η νίκη επί της προβληματικής Βέλεζ στο ντεμπούτο του κόουτς Σάρα στις 21 του Ιούνη. Μετά το “άδειο” ταξίδι στο Σάο Πάουλο, την Κυριακή γνώρισε την 4η ήττα στα 5 τελευταία παιχνίδια της στην LPF.

Γλίτωσε στην “τρίχα” (μέσω VAR) το γκολ νωρίς στην έδρα της Ντεφένσα, η οποία μονοπώλησε τις απειλές στο πρώτο ημίχρονο. Το γκολ που άξιζε το βρήκε με την σέντρα του δευτέρου μέρους, μετά από λάθος ψηλά και εντυπωσιακή εκτέλεση εκτός περιοχής. Είχε δοκάρι λίγο αργότερα, ενώ η Τίγκρε άργησε να αντιδράσει. Πήρε την επιθετική πρωτοβουλία στο τελευταίο κομμάτι, αλλά πέραν από κάποια στημένα δεν απείλησε με ισοφάριση.

Σημαντική η επιστροφή του Πριέτο (αρ. μπακ) μετά από αρκετές ημέρες, νέα απουσία ο Καμπρέρα (στόπερ) που αποκόμισε ενοχλήσεις στο προηγούμενο παιχνίδι. Παραμένουν εκτός οι τραυματίες Κάστρο (μέσος), Μενόσι (μέσος), Πρότι (φορ).

ΤΙΓΚΡΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 6/9 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

* Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΜΠΑΝΦΙΛΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (1-0) επί της Αρχεντίνος Τζούνιορς. Ο Χιμένες πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 68ο λεπτό.

Νίκη-βάλσαμο πέτυχε την Κυριακή η “ταλάδρο” για να πάει στο +4 από την ουρά της τρέχουσας βαθμολογίας και συνάμα να αυξήσει τη διαφορά της στην ειδική βαθμολογία υποβιβασμού.

Προερχόταν από άσχημες εμφανίσεις και τρεις διαδοχικές ήττες με 9 γκολ παθητικό στην LPF, αλλά απέναντι στην ποιοτικότερη Αρχεντίνος εκτέλεσε άψογα το πλάνο αναμονής, παρότι έλειπε, λόγω χειρουργείου ο κόουτς Φαλσιόνι.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν από νωρίς την πρωτοβουλία, ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 71% κατοχή, ξόδεψαν τετ α τετ στο πρώτο ημίχρονο, αλλά συνολικά η Μπάνφιλντ ήταν πιο απειλητική σε μεταβάσεις και στατικές φάσεις. Από κόρνερ ήρθε τελικά το πολυπόθητο γκολ, το οποίο προστάτεψε με νύχια και με δόντια στα τελευταία λεπτά.

Σε μετεγχειρητικό στάδιο ο κόουτς Φαλσιόνι, θ’ απουσιάσει κι απόψε από τον πάγκο της ομάδας. Συμπλήρωσε κάρτες ο βασικός αμυντικός χαφ Ρεμέδι, παραμένουν εκτός οι τραυματίες των προηγούμενων αγωνιστικών.