11η Αγωνιστική

*G/G & Over 2,5 στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στοπ στη ξέφρενη πορεία της έβαλε την προηγούμενη αγωνιστική η Ταγιέρες, που αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με την Πατρονάτο εκτος έδρας. Άφησε βαθμούς σε ένα παιχνίδι που άξιζε περισσότερα και ήταν καλύτερη, ενώ από το 67’ αγωνιζόταν με αριθμητικό πλεονέκτημα. Δεν μπόρεσε έτσι να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί πέντε αναμετρήσεων που έτρεχε στο πρωτάθλημα, όπου μετά το πέρασμα δέκα αγωνιστικών έχει απολογισμό 6-2-2. Θέλει να δώσει συνέχεια στο αήττητο σερί της, θα προσπαθήσει να αξιοποιήσει ιδανικά την έδρα της, όπου παραμένει αήττητη στα τέσσερα φετινά ματς πρωταθλήματος (3-1-0), έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της. Στο αγωνιστικό κομμάτι εκτός αποστολής έμεινε ο τραυματίας Παπαρέγι.

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 0-0 αναδείχθηκαν Πατρονάτο και Ταγιέρες. Οι φιλοξενούμενοι ήταν συνολικά καλύτεροι, ενώ από το 67’ η Πατρονάτο αγωνιζόταν με δέκα παίκτες λόγω της αποβολής του Οχέδα. Στις καθυστερήσεις του ματς την κόκκινη κάρτα αντίκρισε και ο Ντελγκαδίγιο.

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 σύνολο γκολ στα 5/6 τελευταία παιχνίδια (δες το στην betshop).

*N/G στα 3/5 τελευταία ματς.

ΠΛΑΤΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση στην έδρα της κόντρα στη Σαν Λορέντζο, με την Πλατένσε να μένει στο 1-1 την προηγούμενη αγωνιστική. Βρέθηκε στο 61’ πίσω στο σκορ, κατάφερε να απαντήσει επτά λεπτά αργότερα με τον Μανσίγια, ωστόσο δεν μπόρεσε να κάνει κάτι περισσότερο στη συνέχεια. Προηγήθηκε η εκτός έδρας νίκη με 4-2 κόντρα στην Μπάνφιλντ, έχει ανεβάσει στροφές μετά το κακό της ξεκίνημα και παραμένει αήττητη στα 4/5 τελευταία ματς για το πρωτάθλημα. Παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία και στην 22η θέση και αναζητά ανάλογη συνέχεια, προκειμένου να αναρριχηθεί στην κατάταξη. Δυσκολεύεται εκτός έδρας, καθώς πανηγύρισε μια νίκη στις έξι τελευταίες εξόδους της (1-2-3).

Προηγούμενο ματς: Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Πλατένσε και Σαν Λορέντζο.Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 62’ με τον Ντι Σάντο, ενώ έξι λεπτά μετά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Μανσίγια, που ήταν και το τελικό σκορ.