*21η αγωνιστική

*Σε προηγούμενους γύρους: Στρανράερ – Ιστ Φάιφ 1-1, Ιστ Φάιφ-Στρανράερ 4-0

*15/24 N/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΣΤΡΑΝΡΑΕΡ

Προηγούμενο ματς: Η Στρανράερ έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Στενχάουσμιρ με αυτογκόλ του Τζιρβάν στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Στρανράερ ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την πρωτοπόρο Στενχάουσμιρ, τρίτη της ήττα στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια, όλες όμως μακριά από την έδρα της.

Στο γήπεδό της έχει κερδίσει τους δύο τελευταίους αγώνες που έπαιξε σε αυτό.

Βρίσκεται πάντα στην έβδομη θέση, απέχοντας τους ίδιους βαθμούς, εννιά συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τα play off ανόδου και από την τελευταία που οδηγεί στα play off παραμονής. Αλλά πολύ μακριά και από τις δύο!

Στρανράερ Στατιστικά

*7/12 over 2,5 εντός έδρας

*7/12 G/G εντός έδρας.

ΙΣΤ ΦΑΪΦ

Προηγούμενο ματς: Η Ιστ Φάιφ έφερε 2-2 εντός έδρας με την Πίτερχεντ, αν και προηγήθηκε πολύ νωρίς με 2-0, με τέρματα των Όστιν (8’), Πέιτζ (23’). Αλλά δέχθηκε ένα τέρμα από τον Τζόρνταν Μπράουν στο 56’ πριν ισοφαριστεί από τον Ρος στο 90’.

Η Ιστ Φάιφ αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 εντός έδρας με την Πίτερχεντ, “πετώντας” δύο βαθμούς, αφού προηγήθηκε 2-0 και ισοφαρίστηκε στο τελευταίο λεπτό.

Αυτή ήταν η τρίτη της ισοπαλία στους τέσσερις πιο πρόσφατους αγώνες που παραμένει αήττητη. Πάντως κέρδισε τον πιο πρόσφατο αγώνα μακριά από την έδρα της, έπειτα από τρία παιχνίδια.

Ανέβηκε στην έκτη θέση, αλλά διατηρείται στο +9 από την τελευταία που οδηγεί στα play off παραμονής και είναι στο -9 από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off ανόδου.