* Δεν ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ

* Με VAR

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ριντ. Η Στουρμ προηγήθηκε με τον Λανγκ στο 11ο λεπτό, στο 62’ η Ριντ έμεινε με 10 παίκτες, αλλά στο 77’ ισοφάρισε με πέναλτι.

Δεν πηγαίνει με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στην σημερινή ρεβάνς η Στουρμ, αφού το Σάββατο πέταξε ουσιαστικά δύο βαθμούς για την 3η αγωνιστική της αυστριακής Bundesliga. Μπήκε δυνατά στο ματς με την Ριντ, προηγήθηκε νωρίς, σύμφωνα στην ροή του αγώνα. Είχε τον έλεγχο και τις ευκαιρίες να “καθαρίσει” το διπλό, απέκτησε και αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά ισοφαρίστηκε από ένα VARίσιο πέναλτι σε φάση που προήλθε από πλάγιο. Μάλιστα στο τέλος κινδύνεψε να το χάσει ολόκληρο το ματς με παίκτη παραπάνω.

Ημιτελής η εμφάνισή της και στο Λοτζ την προηγούμενη Τετάρτη απέναντι στους Ουκρανούς, ήταν πιο απειλητική στο πρώτο 20λεπτο, έχασε δύο τεράστιες ευκαιρίες να προηγηθεί με τον πιτσιρικά Δανό φορ Χόιλουντ. Η Ντινάμο βρήκε το transition για το 1-0 και πήρε το μομέντουμ, είχε φάσεις να διπλασιάσει τα τέρματά της πριν την ανάπαυλα. Καλύτερη και στο δεύτερο μέρος η Ντινάμο, αλλά δίχως καθαρές ευκαιρίες.

Παραμένουν εκτός οι Γιάντσερ (φορ), Κιτεϊσβίλι (χαφ), Γκέιρχόφερ (αμυντικός), δεν έχουν αγωνιστεί φέτος.

ΣΤΟΥΡΜ ΓΚΡΑΤΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΙΝΑΜΟ ΚΙΕΒΟΥ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας (σε ουδέτερο) νίκη (1-0) επί της Ντινάμο Κιέβου. Το γκολ του Καραβάεφ στο 28ο λεπτό έκρινε το παιχνίδι.

Κόντρα στις αντιξοότητες ο Λουτσέσκου κρατά την Ντινάμο σε υψηλό επίπεδο και μετά το πρώτο παιχνίδι στο ουδέτερο Λοτζ έγινε φαβορί για τα playoffs, όπου περιμένει κατά πάσα πιθανότητα η Μπενφικά.

Προβληματικό το ξεκίνημά της απέναντι στην Στουρμ, είχε κενά ανάμεσα στις γραμμές, έγιναν ατομικά λάθη, τα οποία όμως οι Αυστριακοί δεν τα εκμεταλλεύτηκαν, ειδικά σε δύο περιπτώσεις. Βρήκε transition για το γκολ, που άλλαξε το μομέντουμ του αγώνα, είχε φάσεις για δεύτερο πριν το ημίχρονο. Πατούσε καλύτερα στο δεύτερο μέρος, αλλά δίχως την καθαρή ευκαιρία, κυρίως όμως περιόρισε τις απειλές των φιλοξενούμενων.

Ο ποιοτικός εξτρέμ Τσιγκάνκοφ έχασε το πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι και είναι αμφίβολος απόψε, τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του.  Τραυματίας και ο αναπληρωματικό φορ Σουπριάχα.