*Από τα πέντε παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν οι δύο ομάδες σε αυτό το γήπεδο για διάφορους θεσμούς, τα τέσσερα έχουν λήξει G/G.

*Επιτρέπονται στις κερκίδες μέχρι 2,000 οπαδοί.

Στίβενεϊτζ – Σάουθεντ στην Interwetten

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΤΙΒΕΝΕΪΤΖ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στίβενεϊτζ έφερε δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία, με 1-1 εκτός έδρας απέναντι στην Γουόλσολ, αν και πλησίασε πάρα πολύ κοντά σε μία μεγάλη νίκη. Και σε 12 αγώνες στην έδρα της, για όλους τους θεσμούς, έχει μόλις τρεις νίκες!

Οσο δεν κερδίζει πάντως, παραμένει εντός ζώνης υποβιβασμού, ούσα στην προτελευταία θέση, αν και είναι σε απόσταση βολής, στο -1 για την ακρίβεια από τις θέσεις παραμονής.

Ο προπονητής της, Αλεξ Ρέβελ, έκανε λόγο για ένα καλό 10ημερο της ομάδας του στο τελευταίο διάστημα, αλλά θέλει να συνεχίσουν στον ίδιο ρυθμό και είναι ενθουσιασμένος που για πρώτη φορά από τότε που ανέλαβε θα έχει μαζί του και οπαδούς στο πλευρό του.

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμού οι Αϊτσινσον (ΕΠ), Οσμπορν (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Στίβενεϊτζ έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Γουόλσολ, σε έναν αγώνα που και τα δύο γκολ μπήκαν από πέναλτι. Και μάλιστα ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Γκόρντον και ενώ είχε προηγηθεί από το 50ο λεπτό με τον Οτεχ, σε έναν αγώνα που γενικώς περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο.

Στίβενεϊτζ Στατιστικά

*Εχει τέσσερα σερί G/G (δες το στην Interwetten)

*Εχει τέσσερις σερί αγώνες με 2-3 γκολ.

*Εχει 7/12 over 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΟΥΘΕΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σάουθεντ δεν άντεξε στο γήπεδο της Μπόλτον και ηττήθηκε με 3-0, όσο εύκολα δείχνει το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα της, μετά την μοναδική νίκη που έχει πάρει στο πρωτάθλημα και η οποία έχει επιτευχθεί μακριά από το γήπεδο της.

Φυσιολογικά είναι ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, με την χειρότερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας, έχοντας μείνει ήδη αρκετά πίσω από τις θέσεις παραμονής, στο -7 για την ακρίβεια αυτή τη στιγμή.

Ο προπονητής της, Μαρκ Μόλεσλεϊ, είπε πώς όλα τα παιχνίδια είναι κρίσιμα γι’ αυτούς και δεν αποτελεί κάτι ξεχωριστό το σημερινό, παρόλο που παίζουν με την πιο κοντινή τους ομάδα στο βαθμολογικό πίνακα. Και δεν έχουν περιθώρια να διαλέγουν παιχνίδια, πρέπει να κερδίζουν συνεχώς για να ξεφύγουν από την δύσκολη θέση που είναι.

Οι Γκαρντ (ΜΕ), Ραλφ (ΑΜ), Λένον (ΑΜ) εξακολουθούν να απουσιάζουν λόγω τραυματισμών, όπως και ο μέσος Κάιλ Τέιλορ που αναμένεται να επιστρέψει την ερχόμενη εβδομάδα, ενώ ο μέσος  – Τζορτζ συνεχίζει να έχει προβλήματα με τον κορωνοϊό.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάουθεντ έχασε πολύ εύκολα με 3-0 εκτός έδρας από την Μπόλτον, σε έναν αγώνα που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Ντελφουνέσο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, δέχθηκε δεύτερο τέρμα από πέναλτι του Ντόιλ στο 65ο λεπτό, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 81ο λεπτό.