26η αγωνιστική

*Μετρούν 5/7 παιχνίδια με over 2.5 γκολ μεταξύ τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Ά Γύρος: Στρέμεν – Σταρτ 2-1

Δείτε τα Προγνωστικά Νορβηγίας

ΣΤΑΡΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Σταρτ δεν κατάφερε να αποσπάσει θετικό αποτέλεσμα στην έδρα της Γερβ (3-2) για την προηγούμενη αγωνιστική. Ηττήθηκε έπειτα από τέσσερα ματς, ενώ είχε πανηγυρίσει μια εύκολη νίκη στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής και αφού εκμεταλλεύτηκε ορισμένα από τα υπόλοιπα αποτελέσματα, βρέθηκε στο -4 από την έκτη θέση και τα πλέι οφ ανόδου. Δύο νίκες και ισάριθμες ισοπαλίες στα τελευταία πέντε παιχνίδια πρωταθλήματος. Εξέτισε την ποινή του και είναι εκ νέου στην αποστολή, ο μέσος Ρόμπσταντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Ηττήθηκε με σκορ 3-2 εκτός έδρας από τη Γερβ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 33’ ο Κάμπος και στο 43’ ο Πίμπε έκαναν το 2-0 του ημιχρόνου. Στο 71’ ο Μάρκοβιτς μείωσε σε 2-1, όμως στο 80’ ο Ιμπραχίμ σκόραρε για το 3-1. Στις καθυστερήσεις του ματς ο Μπέργκαν διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σταρτ Στατιστικά

*5/6 ματς με G/G (δες το στη betshop)

*9/10 αναμετρήσεις είχαν over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 10/12 ματς εντός έδρας

ΣΤΡΕΜΕΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Στρέμεν είναι σε κακή κατάσταση αγωνιστικά και αγνοεί τη λέξη νίκη για 15 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα. Μπορεί να έχει πάρει δύο ισοπαλίες στα τελευταία πέντε, όμως δεν της αρκούν για να “ξεκολλήσει” από την τελευταία θέση της βαθμολογίας. Υπέστη ήττα στην έδρα της από τη Σόγκνταλ (0-2) στην προηγούμενη αγωνιστική, αν και μπήκε στο τελευταίο δεκάλεπτο ούσα μέσα στο ματς. Απέχει επτά πόντους από τη θέση των μπαράζ παραμονής. Δεν υπολογίζεται ο Μπιόρκχιαρ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2 εντός έδρας, από τη Σόγκνταλ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 41’ ο Νέσε σκόραρε το 0-1 των φιλοξενούμενων που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης ο Άνταμς πέτυχε δεύτερο γκολ για το τελικό σκορ.