* Δεύτερος γύρος του Λιγκ Καπ Αγγλίας. Αναμέτρηση νοκ άουτ, σε περίπτωση ισοπαλίας η πρόκριση θα κριθεί απευθείας στα πέναλτι.

*Οι δύο ομάδες πέρυσι κέρδισαν η μία στην έδρα της άλλης και ενώ τα προηγούμενα χρόνια συνήθιζαν να κερδίζουν εντός και να χάνουν εκτός.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 1)

Η Σριούσμπερι είναι η Ολνταμ της Λιγκ 1! Εχασε και από την Πλίμουθ με 0-3 εντός έδρας, γνωρίζοντας τέταρτη ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στο πρωτάθλημα, με τη διαφορά πώς αυτή δεν έχει σκοράρει ακόμη στον συγκεκριμένο θεσμό και είναι ουραγός στην κατηγορία της.

Επίσης και αυτή πέρασε σε αυτή την φάση του θεσμού, χωρίς να κερδίσει σε 90λεπτο, αν και πέτυχε δύο γκολ κόντρα στη Λίνκολν, όμως πήρε την πρόκριση στα πέναλτι.

Δεν έχει κάποιο πρόβλημα απουσιών, ενδεχομένως πάντως να γίνει ένα σχετικό ροτέισον «φρεσκαρίσματος» από τον προπονητή της.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σριούσμπερι έχασε 0-3 εντός έδρας από την Πλίμουθ, δεχόμενη το πρώτο γκολ από τον Χάρντι στο 24ο λεπτό, ενώ ο ίδιος στο 65’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, με τον Τζέφκοτ στο 50ο λεπτό να πετυχαίνει το 2-0.

Σριούσμπερι Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G, 4/5 στη σεζόν (δες το στην Betshop)

*Εχει 3/5 under 2,5 στη σεζόν.

21+ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 Εποπτεία εμπ. επικ/νίας: ΕΕΕΠ

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ (Λιγκ 2)

Η Ροτσντέιλ πέτυχε μεγάλη εκτός έδρας νίκη στο γήπεδο της Νορθάμπτον, με 1-3, σε μία έδρα που παραδοσιακά είναι εξαιρετικά φιλικά προς αυτήν. Αυτή ήταν και η πρώτη της νίκη φέτος στη σεζόν, έπειτα από δύο ήττες και μία ισοπαλία, γι’ αυτό και παραμένει χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα της κατηγορίας της, στο δεύτερο μισό του.

Και αυτό καθώς στον θεσμό για τον οποίο αγωνίζεται απόψε πέρασε χωρίς να δώσει αγώνα, αφού είχε κληρωθεί με την Χάρογκεϊτ, η οποία δεν κατέβηκε στο μεταξύ τους παιχνίδι λόγω προβλήματος με τον κορωνοϊό.

Χτύπησε ο επιθετικός της Μπίσλεϊ που θα απουσιάσει, ενώ από τους παίκτες της ομάδας που βρέθηκαν θετικοί στα τεστ κορωνοϊού στα οποία υποβλήθηκαν, παραμένουν εκτός οι Γκραντ (ΜΕ), Γουάιτ (ΑΜ), Μπρόαντμπεντ (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Ροτσντέιλ κέρδισε 1-3 εκτός έδρας την Νορθάμπτον, ανοίγοντας το σκορ κόντρα στη ροή του αγώνα, στο 17ο λεπτό με τον Τέιλορ. Αλλά ισοφαρίστηκε σύντομα, στο 20’ από τον Γκάθρι, όμως κατάφερε να φτάσει στη νίκη με γκολ των Αντριους (73’), Οντόχ (95’).