*Δεύτερος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί θα αντιμετωπίσει τη Ρόμα.

*GG στα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΣΠΕΤΣΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη βρίσκεται η Σπέτσια, αγνοώντας τη νίκη σε πέντε αγωνιστικές (0-1-4). Την Δευτέρα επιβεβαίωσε τον τίτλο του αουτσάιντερ στο “Olimpico” γνωρίζοντας την ήττα με 2-0 από τη Ρόμα. Με το καλημέρα προηγήθηκαν στην αναμέτρηση οι γηπεδούχοι, παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο αναγκάζοντας σε τρεις αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Ισορρόπησαν στο δεύτερο οι φιλοξενούμενοι, χωρίς ωστόσο να αποφεύγουν το αρνητικό αποτέλεσμα. Ο Τιάγκο Μότα χαίρει της εμπιστοσύνης της διοίκησης των “μικρών αετών” για την ώρα, με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου αναμένεται να αξιολογηθεί εκ νέου η θέση του στην τεχνική ηγεσία. Στην αποστολή επέστρεψαν οι Ενζολά, Αντίστ, Μπουραμπιά και Ποντγκορεάνου. Ανάσες θα πάρουν οι Ματζιόρε, Γκιασί και Αμιάν.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από τη Ρόμα. Στο 6′ ο Σμόλινγκ άνοιξε το σκορ, το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ιμπάνιεζ στο 56′. Στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα ποδοσφαιριστές.

ΣΠΕΤΣΙΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της (δες το στο Pamestoixima)

*Under 2,5 στα 4/6 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΛΕΤΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Δεκαπέντε αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Λέτσε (8-7-0), καθώς την Κυριακή επέστρεψε με άδεια χέρια από την έδρα της πρωτοπόρου Πίζα γνωρίζοντας την ήττα με 1-0. Συνολικά καλύτεροι παρουσιάστηκαν οι φιλοξενούμενοι στον αγωνιστικό χώρο, δημιούργησαν 13 ευκαιρίες αναγκάζοντας σε έξι αποκρούσεις τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Τον δεύτερο ρόλο πήραν οι γηπεδούχοι, εκμεταλλεύτηκαν μία από τις μόλις δύο ευκαιρίες στο στόχο που είχαν.

“Η αναμέτρηση με την Σπέτσια θα είναι για κάποιους ποδοσφαιριστές μία ευκαιρία να διεκδικήσουν φανέλα βασικού”, υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής Μπαρόνι. Εκτός αποστολής για τεχνικούς λόγους τέθηκαν οι Παγκανίνι και Βέρα, σε αυτή συμπεριλήφθηκαν οι Σαμόγια, Μπουρνέτε και Φελίκι από την δεύτερη ομάδα των “λύκων”. Ξεκούραση για τον Ντι Μαριάνο.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (1-0) από την Πίζα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Σίμπιλι στο 58′.