*12η αγωνιστική

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΣΟΥΙΝΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Σουίντον κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Γκρίμσμπι, ανοίγοντας το σκορ με τον Τζέφκοτ στο 13’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Τέιλορ στο 25’, κατάφερε να προηγηθεί εκ νέου με τον Ντάρσι στο 44’, αντέχοντας ως το τέλος, παρόλο που έπαιξε με παίκτη λιγότερο μετά το 62ο λεπτό.

Η Σουίντον επικράτησε 1-2 εκτός έδρας της Γκρίμσμπι, και μετά την ήττα της στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος από την Χάρογκεϊτ μακριά από το γήπεδο της, δεν έχει χάσει ξανά στην κατηγορία! Εχει πέντε ισοπαλίες και τέσσερις νίκες, με τις δύο να είναι στην έδρα της.

Είναι στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, πλησιάζοντας σε απόσταση βολής – «αναπνοής», στο -1 συγκεκριμένα, από την πρώτη επτάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι οφς για την άνοδο.

Συνεχίζουν να λείπουν ο αμυντικός Ιαντόλο και ο επιθετικός Αντελόγιε που είναι τραυματίες.

Σουίντον Στατιστικά

*Εχει 3/4 G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*Εχει 3/6 G/G εντός έδρας

*Εχει 3/6 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΝΟΡΘΑΜΠΤΟΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Νορθάμπτον κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Στόκπορτ, παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Χόρσφαλ στο 12ο λεπτό. Και στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακή, αλλά στο δεύτερο έμοιαζε άλλη ομάδα, ισοφάρισε γρήγορα με τον Χόσκινς, στο 48’, παίρνοντας τη νίκη με τέρμα του Λίντοτ στο 63’.

Η Νορθάμπτον κέρδισε και την Στόκπορτ με 2-1 εντός έδρας, παρόλο που βρέθηκε να χάνει στο πρώτο μισό του αγώνα. Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της στα πέντε τελευταία παιχνίδια της, όλες σερί στο πρωτάθλημα, ενώ μακριά από την έδρα της δεν έχει χάσει στον συγκεκριμένο θεσμό, με δύο νίκες σε τέσσερα παιχνίδια.

Δείχνει στο ξεκίνημα της σεζόν αποφασισμένη να πετύχει ότι δεν κατάφερε πέρυσι, αφού ανέβηκε στην 2η θέση που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, σε απόσταση βολής, στο +2 από την τέταρτη που οδηγεί στα πλέι οφς για την άνοδο, στο -5 από την κορυφή, ενώ είναι στο +6 από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί καν στα πλέι οφς για την άνοδο. Και διαθέτει την καλύτερη επίθεση του πρωταθλήματος.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες αμυντικοί Οντιμάγιο, ΜακΓκόουαν, ενώ κάποιες ενοχλήσεις έχουν και οι επιθετικοί Επια, Χίλτον, αλλά και ο μέσος Φοξ, ενώ χτύπησαν πιο πρόσφατα ο αμυντικός Μαγκλόιρ και ο μέσος ΜακΓουίλιαμς με τη συμμετοχή τους απόψε αμφίβολη.