17η αγωνιστική

* Η Ουλσάν μετρά 6 σερί νίκες επί της Σουγόν, όλες με 2+ γκολ ενεργητικό!

* Στον 1ο γύρο (19/03): Ουλσάν – Σουγόν 3-0

ΣΟΥΓΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Σουγόν Μπλουγουίνγκς. Ο Γουν (44’) έκανε το 0-1, ο Οχ (68’) διπλασίασε το προβάδισμα της Σουγόν και ο Χογκάνγκ στο 82’ μείωσε για τους γηπεδούχους.

Με διπλό στο ντέρμπι της πόλης σταμάτησε το αρνητικό σερί (4/4 ήττες) η Σουγόν και μείωσε την απόσταση στο -4 από την πρώτη 6αδα.

Κλειστό, με τους γηπεδούχους να έχουν την πρωτοβουλία, ήταν το πρώτο ημίχρονο. Στις λίγες μεταβάσεις που βρήκαν αμφότερες: οι γηπεδούχοι ξόδεψαν μεγάλη ευκαιρία για προβάδισμα, αλλά οι φιλοξενούμενοι δε λάθεψαν λίγο πριν την ανάπαυλα. Δίχως απειλή νωρίτερα σκόραρε και στο δεύτερο μέρος η Σουγόν, με μεγάλη δόση τύχη σε σουτ εκτός περιοχής. Από στατική φάση μείωσαν οι γηπεδούχοι, αλλά η πίεση των τελευταίων λεπτών ήταν ατελέσφορη.

ΣΟΥΓΟΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της

* No Goal τα 5/6 τελευταία εντός έδρας για το πρωτάθλημα

ΟΥΛΣΑΝ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-0) από τη Γεονμπούκ. Ο Τσο (84’) άνοιξε το σκορ και ο Μουν (90+4’) το διαμόρφωσε.

Δεύτερη σερί βαθμολογική απώλεια για την πρωτοπόρο, το Σάββατο έσπασε το αήττητο σερί (7-2-0), αποτυγχάνοντας να σκοράρει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα! Διατήρησε όμως διψήφια απόσταση από τους διώκτες της, καθώς ουδείς κέρδισε.

Η Ουλσάν είχε την κατοχή (61%) στο πρώτο μέρος, αλλά η Γεονμπούκ ήταν πιο απειλητική στις μεταβάσεις. Ισορροπημένο το δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι όμως έδειχναν με περισσότερες δυνάμεις στα τελευταία λεπτά. Ξεχάστηκε η άμυνα της Ουλσάν στο πρώτο γκολ, το δεύτερο ήρθε σε αντεπίθεση των τελευταίων λεπτών.