ΣΟΛΙΧΟΥΛ ΜΟΡΣ

Μακριά από τους τρεις βαθμούς της νίκης παραμένει μετά από τρία παιχνίδια η Σόλιχουλ Μορς, μετρώντας μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την Τρίτη, η ομάδα του Λίαμ ΜακΝτόναλντ φιλοξένησε την Μπάροου, κόντρα στην οποία βρέθηκε με δυο γκολ πίσω στο σκορ, από το πρώτο μέρος. Ωστόσο, κατάφερε να κάνει την ανατροπή με τα τέρματα των Κιτλ (61′), Αφολαγιάν (70′) και Κάρτερ (73′), πριν δεχθεί τελικά την ισοφάριση για το τελικό 3-3, στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων. Πρώτος βαθμός μετά από δυο ήττες κόντρα σε Λέιτον Όριεντ (3-1) και Μπόρεχαμ Γουντ (4-1), ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο. Τραυματίες είναι οι Κρίστιαν Γκριν (ΑΜ 0/0) και Σιμεόν Μαγιέ (ΜΕ 0/0).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 3-3 με την Μπάροου για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα τρία τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Στοιχημάτισε τώρα στο Σόλιχουλ Μορς – Χάλιφαξ

ΧΑΛΙΦΑΞ

Όπως η σημερινή της αντίπαλος, έτσι και η Χάλιφαξ δεν έχει πανηγυρίσει κάποια νίκη μέχρι τώρα στο πρωτάθλημα, μετρώντας δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μπίλι Χιθ φιλοξένησε την Ντόβερ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Αν και έφτασε στην ισοφάριση στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Ντέντον, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα τρία λεπτά μετά και γνώρισε την ήττα. Το τέρμα του Ντέντον ήταν και το πρώτο της Χάλιφαξ στο φετινό πρωτάθλημα. Ηττήθηκε και στα δυο εντός έδρας παιχνίδια της. Την τελευταία στιγμή θα κριθεί η συμμετοχή του Νέιθαν Χόουτ (ΜΕ 3/0), με τους Μάρτιν Ρίλι (ΑΜ 1/0) και Μάικλ Ντάκγουορθ (ΜΕ 3/0) να είναι οριστικά εκτός.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ντόβερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.