*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε από τα εφτά τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτου έδρας.

ΣΙΚΑΓΟ

Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα για το Σικάγο, μετά και τη νίκη που πήρε επί του Μόντρεαλ (1-0 εντός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Βέλικο Παούνοβιτς φιλοξενήθηκε από την Κολόμπους, στην έδρα της οποίας γνώρισε μια βαριά ήττα με 3-0. Είχε ευκαιρίες για να σημειώσει κάποιο τέρμα και να μπει ξανά στο παιχνίδι, ωστόσο δεν τα κατάφερε.

Υποχώρησε έτσι στην έβδομη θέση της ανατολικής περιφέρειας, όπου και μετράει έντεκα βαθμούς σε δέκα αναμετρήσεις. Δυο νίκες, μια ισοπαλία και τρεις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο φετινό πρωτάθλημα. Ακόμη μια αναμέτρηση που θα παραταχθεί με αρκετές απουσίες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-0 από την Κολόμπους για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Sportingbet)

Το Σικάγο – Χιούστον παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΧΙΟΥΣΤΟΝ

Αήττητο παρέμεινε για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική το Χιούστον, μετρώντας από μια νίκη και ισοπαλία. Την περασμένη εβδομάδα, το σύνολο του Βίλμερ Καμπρέρα φιλοξενήθηκε από το Βανκούβερ, με το οποίο μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Παρότι προηγήθηκε δυο φορές στο παιχνίδι, με τα τέρματα των Μαρτίνεζ (35′) και Μανότας (90′), δέχθηκε ισάριθμες φορές την ισοφάριση, με το τελικό 2-2 να διαμορφώνεται στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση της δυτικής περιφέρειας, όπου και μετράει δώδεκα βαθμούς, όσους και η Μινεσότα Γιουνάιτεντ, η οποία έχει και δυο ματς περισσότερα. Επιπλέον, με 20 τέρματα στο ενεργητικό, έχει από τις πιο παραγωγικές επιθέσεις. Παρότι έχει σκοράρει και στις τέσσερις φετινές εξόδους της στο πρωτάθλημα, δεν έχει πανηγυρίσει κάποιο διπλό, μετρώντας χαρακτηριστικά τρεις ισοπαλίες και μια ήττα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με το Βανκούβερ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.