*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΣΙΚΑΓΟ ΦΑΙΡ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Ίντερ Μαϊάμι με σκορ 2-3, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μίλερ στο 30’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Τεράν στο 38’. Το 1-2 πέτυχε ο Νέγρι στο 45+3’ και το 2-2 ο Στεφανέλι στο 76’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Καμαρά στο 90+2’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νικηφόρο αποτέλεσμα για τη Σικάγο Φάιρ. Μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να πάρει ασφαλές προβάδισμα στο σκορ, όμως στη συνέχεια έβγαλε αδράνεια, δίνοντας την ευκαιρία στους γηπεδούχους να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Παρ’ όλα αυτά στις καθυστερήσεις εκμεταλλεύτηκε τα κενά που βρήκε, παίρνοντας εν τέλη το τρίποντο.

Με ανεβασμένη ψυχολογία ύστερα από τη νίκη αυτή, θέλει ιδανικά να χτίσει ένα σερί αποτελεσμάτων, εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Δεν είναι και από τις πιο σταθερές ομάδες παρ’ όλα αυτά, καθώς αμυντικά έχει πολλά προβλήματα να λύσει, ενώ την έχει γλυτώσει σε αρκετές περιπτώσεις ήδη η επιθετική της γραμμή.

Σικάγο Φάιρ Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΤΙ ΣΙ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Νιού Ίγκλαντ με σκορ 1-2, στα πλαίσια του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπεντέκε στο 45’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μπου στο 63’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Μπακ στο 88’.

Ακόμα μία ήττα για τη Ντι Σι Γιουνάιτεντ που δεν έπεισε με την εικόνα της. Δέχθηκε έντονη πίεση στην αρχή του αγώνα, παρ’ όλα αυτά βρήκε τρόπο να πάρει προβάδισμα στο σκορ πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, ανατρέποντας το εις βάρος τους σκορ.

Μια εντελώς διαφορετική εικόνα θα πρέπει να βγάλει σήμερα, προκειμένου να πάρει το πρώτο της τρίποντο στη φετινή σεζόν. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, έχει πολλές αστάθειες στην αμυντική της γραμμή, ενώ ακόμα και που σκοράρει με συνέπεια, δεν είναι αρκετό για να υπερκαλύψει τα προβλήματα αυτά.