* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΣΑΡΛΟΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (2-1) από το Μόντρεαλ. Ο Κιότο άνοιξε το σκορ για το Μόντρεαλ στο 6’, ο Κορούχο ισοφάρισε στο 9’ και στο 47’ ο Σονιέρ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Επιβεβαίωσε και το Σάββατο την εκτός έδρας αδυναμία της η Σάρλοτ, υπέστη μία ακόμη ήττα μακριά από την Καρολάινα και σε συνδυασμό των άλλων αποτελεσμάτων βγήκε εκτός κάδρου playoffs στην ανατολική περιφέρεια.

Κατάφερε να ισοφαρίσει άμεσα στο γρήγορο προβάδισμα των γηπεδούχων, αλλά μπήκε νωχελικά και στην επανάληψη και το πλήρωσε. Πολύ λίγα πράγματα στο δημιουργικό κομμάτι από την ομάδα του Ραμίρες, παρέμεινε δίχως διπλό στη σεζόν (0-2-7).

Εντός έδρας ωστόσο είναι αρκετά αποτελεσματική με ρεκόρ 6-0-2, στο τελευταίο ματς μπροστά στο κοινό της υπέταξε τους Ρεντ Μπουλς με 2-0.

Εκτός αποστολής έμειναν οι Μέλο (φορ) και Άρμουρ (αρ. μπακ), αμφίβολοι οι Σισνιέγκα (κίπερ), Φουχς (αρ. μπακ) και Αφούλ (δεξί μπακ).

ΣΑΡΛΟΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Το Goal/Goal επιβεβαιώθηκε στις 5/6 τελευταίες αναμετρήσεις της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΣΤΙΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (2-2) με το Ντάλας. Ο Αριόλα άνοιξε το σκορ για το Ντάλας στο 58’, ο Σερβάνια έκανε το 0-2 στο 68’, αλλά το Όστιν ισοφάρισε με Ντριούσι (72’) και Χούσεν (85’).

Σα νίκη το τελικό 2-2 στο τοπικό ντέρμπι με το Ντάλας, επέστρεψε από την κόλαση η ομάδα του Γουλφ και έσωσε τον πόντο, ισοφαρίζοντας από 0-2 σε 2-2 στο δεύτερο ημίχρονο. Στείρο το πρώτο μέρος, όλα έδειχναν χαμένα όταν οι φιλοξενούμενοι σκόραραν δις, όμως ο Ντριούσι σήμανε ξανά την αντεπίθεση, έφτασε τα 9 γκολ στη σεζόν ο Αργεντίνος εξτρέμ.

Είχε προηγηθεί το σημαντικό διπλό στο Μόντρεαλ (0-1), όπου σκόραρε με παίκτη λιγότερο από το 44’ και κατάφερε να κρατήσει το μηδέν πίσω μοναδική φορά στα 9 τελευταία παιχνίδια του.

Σταθερά ψηλά στη δυτική περιφέρεια, με τη δεύτερη πιο παραγωγική επίθεση του πρωταθλήματος, δύσκολα θα χάσει τα playoffs.

Εκτός αποστολής οι τραυματίες Κλίμαν (στόπερ) και Βαλένσια (αμ. χαφ).