*Κεκλεισμένων των θυρών.

*G/G ήρθαν οι 6/7 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας.

Δείτε τα προγνωστικά Βραζιλίας

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

“Τσιμπάει” βαθμούς το τελευταίο διάστημα η Σαπεκοένσε, αλλά αυτοί δεν αρκούν για να ελπίζει στην παραμονή. Στο τελευταίο της χρονικά παιχνίδι αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Σπορτ Ρεσίφε εκτός έδρας. Υστέρησε σημαντικά στο πρώτο ημίχρονο, ήταν περισσότερο σε θέση άμυνα, γλίτωσε το γκολ και πήγε με το 0-0 στ’ αποδυτήρια. Δέχθηκε πίεση και στο δεύτερο 45λεπτο, απέφυγε το γκολ, στο φινάλε απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα, αλλά δεν το αξιοποίησε.

Τρίτη διαδοχική ισοπαλία για τη Σαπεκοένσε, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 1-1 με την Αμέρικα Μινέιρο και το εκτός έδρας 1-1 με την Ατλέτικο Γκοϊανιένσε, αγνοεί τη νίκη 18 αγωνιστικές και με ρεκόρ 0-7-11 βρίσκεται σταθερά στην τελευταία θέση και στο -14 απ’ την παραμονή. Έμεινε άσφαιρη στα 5/8 φετινά εντός έδρας παιχνίδια της. Συνεχίζουν τραυματίες οι στόπερ Ιγκνάσιο, Φελίπε Σαντάνα και ο χαφ Άντερσον Λέιτε.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Σπορτ Ρεσίφε. Κατώτερη στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, ήταν τυχερή που δεν έχασε, με τη Σπορτ Ρεσίφε να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες (83’).

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*G/G τα 3/4 τελευταία παιχνίδια (δες το στην Stoiximan).

*Under 2.5 τα 5/6 πρόσφατα ματς.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΦΛΟΥΜΙΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να ντουμπλάρει τις νίκες της σε δεύτερο διαδοχικό εντός έδρας παιχνίδι, με τη Φλουμινένσε να παραχωρεί 1-1 κόντρα στη Ζουβεντούδε. Δυσκολεύτηκε να δημιουργήσει στο πρώτο ημίχρονο, μπήκε μπροστά στο σκορ στο δεύτερο 45λεπτο, είδε όμως την αντίπαλο να φέρνει το ματς στην ισορροπία. Έψαξε στο φινάλε τη νίκη, αλλά οι προσπάθειες της έπεσαν στο… κενό.

Συμπλήρωσε τριάδα αγώνων που διατηρεί το αήττητο η Φλουμινένσε (1-2-0), ανέβηκε στην 12η θέση και στους 22 πόντους, σήμερα έχει ευκαιρία να ξεφύγει περισσότερο απ’ τα “κόκκινα” και να πλησιάσει τις θέσεις που οδηγούν στο Λιμπερταδόρες. Ηττήθηκε στις τρεις πρόσφατες εξόδους της, στις δύο εξ αυτών έμεινε άσφαιρη. Παραμένουν τραυματίες οι Γκάνσο και Γκαμπριέλ Τεϊξέιρα, νέες απώλειες οι Εγκίντιο και Αρίας. Επανέρχεται ο Κάιο Παουλίστα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ζουβεντούδε. Προηγήθηκε με τον Αρίας στο 53’, δέχθηκε την ισοφάριση με αυτογκόλ στο 68’.