*3η αγωνιστική

ΣΑΝΤΕΡΛΑΝΤ

Η Σάντερλαντ ηττήθηκε με 0-2 εντός έδρας από τη Σέφιλντ Γουένσντεϊ, ομάδα μεγαλύτερης κατηγορίας, για το League Cup, δεχόμενη ένα γκολ στο 29ο λεπτό και ένα στο 79’, χάνοντας κάποιες ευκαιρίες, αλλά έχοντας εμφανές πρόβλημα στην αποτελεσματικότητα. Αυτή ήταν και η πρώτη της φετινή ήττα στη σεζόν, παίζοντας με έξι αλλαγές στην ενδεκάδα.

Ο προπονητής της, Τζακ Ρος, είπε πως είναι πάντα σκληρό να χάνεις, ειδικά όταν προσπαθείς να δημιουργήσεις μία νοοτροπία νικητή στην ομάδα. Αλλά τουλάχιστον το θετικό γι’ αυτόν ήταν πως η εμφάνιση των παικτών του ήταν πολύ καλή και αν παίζουν έτσι και στο πρωτάθλημα, τότε έχουν πολύ καλές πιθανότητες να κερδίζουν οποιονδήποτε αντίπαλο. Ο Ρος που ψάχνει ακόμη έναν επιθετικό.

Τραυματίες είναι οι νεοαποκτηθέντες Γουάικ (ΕΠ), Φλάναγκαν (ΑΜ), Τζέιμς (ΑΜ), Γουάτμορ (ΜΕ), ΜακΓκίντι (ΜΕ) και οι Σινκλέρ (ΕΠ), Λοβ (ΑΜ) που χτύπησαν στην πρεμιέρα, αλλά πολύ πιθανόν να επιστρέψει ο ΜακΓκίουτς (ΜΕ). Αλλά ίσως το σημαντικότερο όλων να είναι πως ο έμπειρος μέσος Λι Κάτερμολ είναι διαθέσιμος, καθώς μάλλον δεν θα πουληθεί, ένας παίκτης που φαντάζει πολυτέλεια για την κατηγορία. Μάλιστα έπαιξε και στον τελευταίο αγώνα και εντυπωσίασε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σάντερλαντ έχασε 0-2 εντός από την Σέφιλντ Γουένσντεϊ για το League Cup.

Στατιστικό: Εχει δύο σερί under 2,5.

Το Σάντερλαντ – Σκάνθορπ παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας (Κλικ Εδώ)

ΣΚΑΝΘΟΡΠ

Η Σκάνθορπ έχασε 1-2 εντός έδρας από την Ντονκάστερ για το League Cup, σε έναν αγώνα που δέχθηκε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο (36’, 56’) και απλά μείωσε στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης. Αξίζει να σημειωθεί πως την μοναδική της νίκη την έχει πετύχει στο μοναδικό παιχνίδι που έπαιξε εκτός έδρας!

Ο τεχνικός της, Νικ Ντόους, στρέφει πλέον την προσοχή της ομάδας στο πρωτάθλημα και στον σημερινό αγώνα, απέναντι σε μία δύσκολη αντίπαλο, σε ένα μεγάλο γήπεδο με πολύ κόσμο. Όπως είπε θα πρέπει να προσπαθήσουν να βάλουν τα δυνατά τους, ενώ δεν έχει αποφασίσει ακόμη για το ποιους 11 θα χρησιμοποιήσει. Ειδικά μετά την καλή εμφάνιση κάποιων παικτών που έπαιξαν για πρώτη φορά στον τελευταίο αγώνα.

Τραυματίες είναι ο βασικός γκολκίπερ Τζιλκς και ο Οτζο (ΑΜ), ενώ μέχρι τελευταία στιγμή θα περιμένει τον αριστερό μπακ Μπόρθγουικ – Τζάκσον, που είναι δανεικός από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ο οποίος χτύπησε στο τελευταίο παιχνίδι.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Σκάνθορπ έχασε 1-2 εντός από την Ντόνκαστερ για το League Cup.

Στατιστικό: Εχει 3/3 G/G.