* No Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

* Στον πρώτο γύρο (08/08): Τοντέλα – Σάντα Κλάρα 3-0

Δείτε τα Προγνωστικά Πορτογαλίας

ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ιδανικό το ποδαρικό της στο 2022, την προηγούμενη Παρασκευή νίκησε εντός έδρας την Σπόρτινγκ με ανατροπή (3-2)! Βρέθηκε δις πίσω στο σκορ από την περσινή πρωταθλήτρια, αλλά ήταν εξαιρετική στις επιθετικές της μεταβάσεις, έκανε αρκετές φάσεις και την οδήγησε στην πρώτη της ήττα στο τρέχον πρωτάθλημα!

Τρίτη σερί εντός έδρας νίκη για την ομάδα από τις Αζόρες, ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας και κοιτά μόνο προς τα πάνω πλέον. Είχαν προηγηθεί το πειστικό 1-0 επί της Γκιμαράες και το 2-1 επί της Αρούκα. Στην Πόντα Ντελγκάδα έχει μαζέψει τους 14/16 φετινούς της πόντους!

Τη Δευτέρα ανακοινώθηκε ο νέος προπονητής του συλλόγου Μάριο Σίλβα. Ο 44χρονος τεχνικός προπόνησε για τελευταία φορά το 2020 τη Ρίο Άβε. Στην πόρτα της εξόδου ο Ιάπωνας μέσος Μορίτα, είναι πολύ κοντά στην υπογραφή ενός άλλου Ιάπωνα, του φορ Ταγκάβα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (3-2) επί της Σπόρτινγκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Παλίνια στο 10’, η Σάντα Κλάρα ισοφάρισε με τον Πάτρικ στο 30’. Νέο προβάδισμα για την Σπόρτινγκ στο 50’, ο Λίνκολν ισοφάρισε δευτερόλεπτα αργότερα και ο Ρικαρντίνιο γύρισε το ματς στο 78’.

ΣΑΝΤΑ ΚΛΑΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Over 2.5 τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Goal/Goal τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΤΟΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εξαιρετικό το ξεκίνημα του 2022 για την Τοντέλα, ανέκαμψε η ομάδα του Αγιεσταράν μετά το άσχημο κλείσιμο του 2021 με τέσσερις σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Στο ποδαρικό του νέου έτους νίκησε τη Μορεϊρένσε (2-1) εντός έδρας με ανατροπή και γκολ στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων, ακολούθησε η καλή ισοπαλία στο “Ντο Μπέσα” με την ανεβασμένη Μποαβίστα (1-1) και την Τετάρτη πήρε ιστορική πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Πορτογαλίας με το 0-1 (στην παράταση) επί της Ρίο Άβε. Εκμεταλλεύτηκε την κούραση των γηπεδούχων μετά την αποβολή, με τον Νταντάσοφ να γίνεται ήρωας.

“Καταφέραμε να ελέγξουμε το ρυθμό στο 11 εναντίον 11, μετά την αποβολή το έργο μας έγινε πιο εύκολο. Είμαστε χαρούμενοι για την πρόκριση, αλλά είμαι πραγματιστής, δεν θα σκέφτομαι από τώρα τον ημιτελικό”, δήλωσε ο κόουτς Αγιεσταράν μετά την πρόκριση.

Αδύναμη μακριά από το γήπεδό της, με αμυντικά προβλήματα, 1-1-6 το ρεκόρ των ταξιδιών της, με 17 γκολ παθητικό.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη-πρόκριση (0-1) στην παράταση επί της Ρίο Άβε για το Κύπελλο. Οι γηπεδούχοι έμειναν με 10 παίκτες στο 63’, η Τοντέλα πήρε την πρόκριση με γκολ του Νταντάσοφ στο 96’.