* 25η Αγωνιστική (τελευταία)

* Under 2.5 τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Βελτιωμένες οι δύο τελευταίες εμφανίσεις της Σαν Λορέντσο, την Κυριακή πήρε το βαθμό στην έδρα της ανώτερης Ιντεπεντιέντε με τον κίπερ Τορίκο να την κρατά όρθια σε εκτέλεση πέναλτι. Στάθηκε καλά σε δύσκολη έδρα.

Είχε προηγηθεί η εντός έδρας νίκη (1-0) επί της αδύναμης Σαρμιέντο με γκολ του Φερνάντες από το πρώτο ημίχρονο, έπαιξε για το αποτέλεσμα στο δεύτερο μέρος, ο Τορίκο ήταν και πάλι σταθερός.

Αδιάφορη βαθμολογικά εδώ και καιρό, απλά προσθέτει πόντους στη συνολική της βαθμολογία για να μην μπλέξει καθόλου με σενάρια υποβιβασμού από το 2022.

Πιθανώς θα αγωνιστούν πιτσιρικάδες απόψε, ο σύλλογος παραμένει σε αναζήτηση προπονητή για την επόμενη σεζόν, απέρριψε την πρόταση ο Σουμπέλδια.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ιντεπεντιέντε. Λιγοστές οι φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, η Ιντεπεντιέντε άνοιξε το σκορ με το Ρομέρο στο 47’ μετά από κόρνερ. Η Σαν Λορέντσο ισοφάρισε με πέναλτι του Ορτιγόσα στο 72’ και είχε μεγάλη ευκαιρία για την ανατροπή δευτερόλεπτα αργότερα. Στο 76’ ήταν η σειρά της Ιντεπεντιέντε να κερδίσει πέναλτι και αποβολή (Φλόρες), αλλά ο Ρομέρο απέτυχε να νικήσει τον κίπερ Τορίκο από τα 11 βήματα.

ΣΑΝ ΛΟΡΕΝΤΣΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας (δες το στη Betshop)

* No Goal τα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΝΙΟΥΕΛΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν κατάφερε να αποχαιρετήσει τον Μάξι Ροντρίγκες με μία νίκη η Νιούελς. Ο εμβληματικός αρχηγός της ομάδας είπε αντίο δακρυσμένος στο κοινό του Ροσάριο στο τελευταίο του παιχνίδι και αποθεώθηκε.

Δεύτερη σερί “λευκή” ισοπαλία για τη Νιούελς, τρίτο σερί παιχνίδι με μηδέν παθητικό, 5ο στα τελευταία έξι! Είχε προηγηθεί το 0-0 στο Μπομπονέρα με την Μπόκα και το τυχερό εν μέρει 1-0 επί της Σεντράλ Κόρδοβα. Μοναδική της ήττα από τις 31 Οκτωβρίου το άδικο 3-1 στο Σαραντί από την Άρσεναλ.

Μόλις μία νίκη έχει στα 10 τελευταία ταξίδια της (1-4-5), ηττήθηκε στα 3/4 τελευταία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Μπάνφιλντ. Από μία τεράστια χαμένη ευκαιρία (σε κενό τέρμα) είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, έφτασε κοντά στο γκολ ο Μάξι Ροντρίγκες. Καλύτερη συνολικά στο παιχνίδι η Νιούελς, η Μπάνφιλντ απείλησε κυρίως από στημένες μπάλες. Στις καθυστερήσεις ο Μπελούτσι απέτυχε να σκοράρει με πέναλτι για τους γηπεδούχους.