*Τρίτος γύρος του Κυπέλλου Ιταλίας. Οι αναμετρήσεις είναι μονές. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί παράταση και, αν χρειαστεί, πέναλτι.

Σαμπντόρια – Σαλερνιτάνα στην Bet365

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Α’)

Με την ψυχολογία στα ύψη, μετά τις τρεις σερί νίκες στο πρωτάθλημα, η Σαμπντόρια υποδέχεται την Σαλερνιτάνα με στόχο την πρόκριση στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Ιταλίας. Το Σάββατο κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Αταλάντα στο Μπέργκαμο επικρατώντας με 3-1. Οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν με την υπέροχη ατομική ενέργεια του Κουαλιαρέλα. Με την ολοκλήρωση των 45′ είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, ωστόσο αυτός νικήθηκε από τον τερματοφύλακα Σπορτιέλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Αταλάντα μπήκε αποφασισμένη για την ανατροπή, παρόλα αυτά βρέθηκε με δύο γκολ στην πλάτη όταν ο Τόρσμπι σκόραρε με κεφαλιά ψαράκι. Δέκα λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′ ο Σαπάτα διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες των γηπεδούχων για ένα θετικό αποτέλεσμα, με τον Γιάνκτο να βάζει …ταφόπλακα σε αυτούς στις καθυστερήσεις. Την Κυριακή η Σαμπντόρια αντιμετωπίζει την συμπολίτισσα Τζένοα στο “Derby della Lanterna”. Με αλλαγές αναμένεται να παραταχθούν απόψε οι “μπλουτσερκιάτι”.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας με 3-1 της Αταλάντα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 13′ με τον Κουαλιαρέλα, ο οποίος αστόχησε σε πέναλτι στο 45′. Στο 59′ ο Τόρσμπι διπλασίασε τα τέρματα της Σαμπντόρια, προτού ο Σαπάτα μειώσει από την άσπρη βούλα (80′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γιάνκτο στις καθυστερήσεις.

ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ Στατιστικά

*Over 2,5 στα οχτώ τελευταία παιχνίδια της (bet365 παίξε νόμιμα)

*GG στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΣΑΛΕΡΝΙΤΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Αήττητη παραμένει η Σαλερνιτάνα από το ξεκίνημα της σεζόν, σημειώνοντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες σε έξι αναμετρήσεις. Αφού μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Βιτσέντζα (1-1 εκτός) επικράτησε της Άσκολι (1-0 εντός) το Σάββατο για το πρωτάθλημα.

Ιδιαίτερα ισορροπημένη ήταν η μεταξύ τους αναμέτρηση, αν κρίνουμε από την κατοχή και τις ευκαιρίες που δημιούργησαν. Το τελικό αποτέλεσμα σε αυτή έκρινε ο Άντερσον, μετά από ασίστ του Τουτίνο, τρία λεπτά πριν τη συμπλήρωση των 90′. Θα πρέπει να γυρίσουμε 20 χρόνια πίσω για να βρούμε την τελευταία νίκη της “γκρανάτα” επί της Σαμπντόρια.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας με 1-0 της Άσκολι. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Άντερσον στο 87′.