*Φιλική αναμέτρηση, θα διεξαχθεί στην Αυστρία.

*Αναμετρήθηκαν σε φιλικό το 2021, η Σάλτσμπουργκ επικράτησε 3-0.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Φιλική επικράτηση 3-2 επί της Λέγκια Βαρσοβίας.

Είναι κραταιά δύναμη πλέον στην Αυστρία, έρχεται από ακόμη μια κατάκτηση πρωταθλήματος, χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα. Τελείωσε την κανονική διάρκεια στο +18 απ’ τη δεύτερη θέση, όλα είχαν τελειώσει από νωρίς, τα πλέι-οφ εξελίχθηκαν σε τυπική διαδικασία. Έχει δώσει ήδη δύο φιλικά, στο πρώτο επικράτησε 2-1 της ΤΣΣΚΑ Σόφιας, ενώ στο δεύτερο επιβλήθηκε 3-2 της Λέγκια Βαρσοβίας, νίκη που ήρθε με ανατροπή απ’ το 0-2!

Συνεχίζει με τον κόουτς Γιάισλε, το ρόστερ ενισχύθηκε με τους Πάβλοβιτς (στόπερ, από Μονακό) και Φερνάντο (επιθετικός, από Σαχτάρ Ντόνετσκ), ήρθε επίσης ο πιτσιρικάς Κονατέ (επιθετικός, από Μιμόσας). Όπως συνηθίζει, προχώρησε σε αρκετές ακριβές πωλήσεις, πήρε περίπου 75 εκ. ευρώ για την παραχώρηση των Άαρονσον (Λιντς), Αντεγέμι (Ντόρτμουντ) και Κρίστενσεν (Λιντς). Σήμερα δίνει το προτελευταίο φιλικό πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.

ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Έρχεται από 3/5 Over 2.5 σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

*Έρχεται από τρία σερί G/G σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Φιλική ήττα 3-1 κόντρα στην Αρμίνια Μπίλεφελντ χθες.

Δεύτερο φιλικό μέσα σε δυο ημέρες δίνει ο Ολυμπιακός, που ηττήθηκε χθες απ’ την Αρμίνια Μπίλεφελντ. Παρατάχθηκε με «ρεζέρβες», στο πρώτο ημίχρονο η εικόνα του ήταν απογοητευτική, δέχτηκε πολύ εύκολα δύο γκολ. Μείωσε από στατική φάση, στο δεύτερο μέρος πήρε βοήθειες απ’ τον πάγκο και βελτίωσε την εικόνα του, μπορούσε να ισοφαρίσει, όμως στο φινάλε δέχτηκε τρίτο γκολ.

«Τα πρώτα 30 λεπτά ήταν πολύ άσχημα και επηρέασαν το ματς. Στη συνέχεια δημιουργούσαμε ευκαιρίες, ήμασταν πιο κοντά στο 2-2 παρά στο 3-1 που έγινε στο τέλος. Είναι νωρίς ακόμη να μιλήσουμε για τη Μακάμπι, έχουμε χρόνο. Αυτά τα ματς είναι για να δούμε ποιοι παίκτες είναι σε καλύτερη κατάσταση και μπορούν να βοηθήσουν στο μέλλον», είπε ο κόουτς Μαρτίνς. Είχαν προηγηθεί το 1-1 με τη Σλάβια Πράγας, το 0-0 με την Κρακόβια, εκεί ο Ολυμπιακός έχασε πέναλτι, η νίκη 2-1 επί της Φορτούνα Ντίσελντορφ και η ήττα 0-2 απ’ τη Ριντ. Σήμερα λογικά θα παίξουν οι θεωρητικά βασικοί.