8η αγωνιστική

*Η αναμέτρηση διεξάγεται με περιορισμένο αριθμό θεατών στις κερκίδες.

*Με Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΡΟΥΜΠΙΝ ΚΑΖΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για τη Ρούμπιν Καζάν, μετά από τρεις αναμετρήσεις και με απολογισμό δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λέονιντ Σλάτσκι υποδέχθηκε την Ουράλ, κόντρα στην οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 4-0. Πέτυχε δυο τέρματα στο ξεκίνημα και ισάριθμα στο φινάλε, έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Ντρέγιερ, ο οποίος και σημείωσε χατ τρικ.

Διατηρείται έτσι στις πρώτες θέσεις, έχοντας συγκεντρώσει 14 βαθμούς μετά από τις επτά πρώτες στροφές στο φετινό πρωτάθλημα. Αήττητη στα τέσσερα εντός της, έχοντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία. Αμφίβολοι είναι οι Ίλια Σαμοσνίκοφ, Όλεγκ Σάτοφ και Αλεκσάντρ Ζούεφ, που αντιμετωπίζουν κάποια προβλήματα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 4-0 επί της Ουράλ, για το πρωτάθλημα. Το χατ τρικ του Ντρέγιερ (2′, 79′, 90′) και το αυτογκόλ του Μαμίν στο 13ο λεπτό, έκριναν και την αναμέτρηση.

Ρούμπιν Καζάν Στατιστικά

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα 5/6 τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα. (δες το στην Stoiximan)

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα 6/8 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΖΕΝΙΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Την πρώτη της ήττα στη σεζόν υπέστη από την πλευρά της, η Ζενίτ. Πιο συγκεκριμένα, την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Σεργκέι Σέμακ φιλοξενήθηκε από την Τσέλσι, στην πρεμιέρα των ομίλων του Τσάμπιονς Λιγκ, από την οποία και ηττήθηκε με 1-0. Αποτέλεσμα που κρίθηκε και στις λεπτομέρειες, καθώς και οι δυο πλευρές ήταν αρκετά άστοχες στην τελική προσπάθεια, όμως οι “μπλε” αποδείχθηκαν καλύτεροι.

Στα του πρωταθλήματος τώρα, μετράει πέντε νίκες και δυο ισοπαλίες, μετά και τις επτά πρώτες στροφές, ερχόμενη από το εντός 3-1 επί της Ακμάτ Γκρόζνι, για την προηγούμενη αγωνιστική. Κάπως έτσι, έφτασε τους 17 βαθμούς και βρίσκεται στις πρώτες θέσεις της κατάταξης. Εκτός μάχης για την αποψινή αναμέτρηση είναι οι τραυματίες Ντέγιαν Λόβρεν, Βιάτσεσλαβ Καραβάεφ και Μαγκομέντ Οζντόεφ.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα από την Τσέλσι, για το Τσάμπιονς Λιγκ. Το τέρμα που δέχθηκε στο 69ο λεπτό, στάθηκε αρκετό για να κρίνει και την αναμέτρηση.