*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΟΔΕΡΑΜ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Λέστερ, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ντάκα στο 60’ και το 2-0 ο ίδιος με πέναλτι στο 65’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Κασάντεϊ στο 72’.

Τραγική εμφάνιση και ήττα για τη Ρόδεραμ. Σαν να μην μπήκε ποτέ στον αγωνιστικό χώρο ήταν η εικόνα της, αφού δεν δημιούργησε καμία ευκαιρία καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς. Αμυντικά δέχθηκε ασφυκτική πίεση και παρ’ όλο που στο πρώτο μέρος δεν δέχθηκε γκολ, στην επανάληψη υπέκυψε εύκολα.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τις διαδοχικές ήττες. Δεν είναι σε καθόλου καλή κατάσταση, δεν πείθει με την εικόνα της και «πληρώνει» μονίμως τα πολλά αμυντικά προβλήματα που έχει από την αρχή της χρονιά. Μαχητική εντός έδρας, συνηθίζει να βρίσκει το δρόμο προς τα δίχτυα, παρ’ όλα αυτά ούτε αυτό της είναι αρκετό ώστε να αποσπάσει όσα επιθυμητά αποτελέσματα θα ήθελε για να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη. Ουραγός του πρωταθλήματος αυτή τη στιγμή, στο -3 από την 23η Σέφιλντ Γουένσντεϊ και στο -9 από την 21η Χάντερσφιλντ.

Ρόδεραμ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΜΙΝΤΛΕΣΜΠΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Γουέστ Μπρομ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Ρότζερς στο 40’.

Τρίτη διαδοχική νίκη για την Μίντλεσμπρο με μια αρκετά καλή εμφάνιση. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, απείλησε με τις περισσότερες και προηγήθηκε πριν το ημίχρονο. Στην επανάληψη δεν μείωσε το ρυθμό της και διατήρησε με σχετική άνεση το υπέρ της προβάδισμα ως το τελευταίο σφύριγμα.

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί που έχει δημιουργήσει θέλει να δώσει και έχει την κατάλληλη ευκαιρία για να το πετύχει, αφού τίθεται αντιμέτωπη με την ουραγό του πρωταθλήματος. Δείχνει να έχει βρει και πάλι ρυθμό, βρήκε άμεσα την επαφή της με τα αντίπαλα δίχτυα, ενώ κράτησε ανέπαφη την εστία της στις τελευταίες δύο αναμετρήσεις της. Μπορεί τα εκτός έδρας παιχνίδια να μην είναι το δυνατό της σημείο, όμως σήμερα μπορεί να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκονται οι γηπεδούχοι, ώστε να φύγει με το επιθυμητό αποτέλεσμα.