*Φάση των “16” του Κυπέλλου Φινλανδίας. Μονές αναμετρήσεις. Σε περίπτωση ισοπαλίας ακολουθεί απευθείας η διαδικασία των πέναλτι.

*Η ομάδα που θα προκριθεί στα προημιτελικά, θα αντιμετωπίσει τη Χέλσινγκφορς.

*Αυτή είναι η πρώτη φορά που οι δυο ομάδες τίθενται αντιμέτωπες σε επίσημο παιχνίδι.

PK-35 ΑΝΑΛΥΣΗ (Β’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Κόκκολα, για το πρωτάθλημα. Παρότι προηγήθηκε στο σκορ με τον Άνταμ στο 63′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 81ο λεπτό.

Χωρίς νίκη παραμένει εδώ και δυο παιχνίδια η PK-35, έχοντας από μια ισοπαλία και ήττα. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε την Κόκκολα, για τη δεύτερη κατηγορία της χώρας, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Απογοητευτική στο πρώτο ημίχρονο, στάθηκε τυχερή που δεν βρέθηκε πίσω το σκορ. Ανέβασε στροφές στο δεύτερο και παρότι προηγήθηκε στο σκορ, αυτό δεν ήταν αρκετό για το κάτι παραπάνω. Έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς μετά τις εννέα πρώτες στροφές. Στο κύπελλο, μετράει ήδη τρεις προκρίσεις φέτος, αφήνοντας εκτός κατά σειρά τις Ετέλα-Έσπον (0-4), Τούκολαν Τεράς (0-4) και Ι-Κισσάρ (2-7).

PK-35 Στατιστικά

*Το Under 2.5 επιβεβαιώθηκε στα τρία τελευταία παιχνίδια της για όλες τις διοργανώσεις.

*Goal/Goal τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΑΛΠΑ ΑΝΑΛΥΣΗ (Γ’)

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Ίλβες Β, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 41′ και παρότι ισοφάρισε με τον Ρουστέμι στο 54ο λεπτό, εν τέλει δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 77′, για το τελικό αποτέλεσμα.

Μετά από δυο σερί νίκες σε όλες τις διοργανώσεις, η Σάλπα υπέστη και πάλι την ήττα. Το περασμένο Σάββατο, υποδέχθηκε την Ίλβες Β, για την τρίτη κατηγορία της Φινλανδίας, από την οποία και ηττήθηκε με 1-2. Παρά την απώλεια αυτή, διατηρείται στην πρώτη εξάδα, με εννέα βαθμούς, επτά μακριά από την κορυφή της κατάταξης. Εκπληκτική η πορεία της στο κύπελλο, έχει αποκλείσει κατά σειρά τις Άσμπο (1-2), Μουσάν (0-0, πεν. 4-5) και Γιαλκαπάλο (3-6).