*6η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΕΤΖΙΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (1-0) της Πίζα. Το μοναδικό γκολ σημείωσε ο Κανότο στο 28′.

Η Ρετζίνα συνεχίζει να τρελαίνει κόσμο στη φετινή Σέριε Β! Την προηγούμενη βδομάδα πανηγύρισε την τρίτη σερί νίκη της με μηδέν παθητικό στην έδρα της Πίζα (1-0), αποτέλεσμα που την ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας πριν την έναρξη της 6ης αγωνιστικής.

Παρουσιάστηκε καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, έριξε ρυθμούς στο δεύτερο στην έναρξη του οποίου οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με Μασούκι, προτού ο VAR υποδείξει επιθετικό φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. Η “γκρανάτα” αγνοεί τη νίκη σε επτά εντός έδρας αναμετρήσεις με την Τσιταντέλα (0-2-5). Επιστροφή Γκάλιολο, Καμπορέζε και Τσίονεκ στην αποστολή, εκτός παραμένει ο Όμπι.

ΡΕΤΖΙΝΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*NG στα 10/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΤΣΙΤΑΝΤΕΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Φροζινόνε. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπερέτα.

Πέρα για πέρα άδικη χαρακτηρίζεται η νίκη της Τσιταντέλα επί της Φροζινόνε (1-0 εντός) την προηγούμενη βδομάδα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης κι αστόχησαν σε τουλάχιστον τρεις μεγάλες ευκαιρίες (σ.σ. είχαν κι ένα δοκάρι).

Σε μεγάλη μέρα βρέθηκε ο τερματοφύλακας Καστράτι καταγράφοντας τέσσερις καθοριστικές επεμβάσεις. Δεύτερη νίκη για την “Τσίτα” σε πέντε αγωνιστικές και πρώτη μετά από τρεις (0-2-1). Παραμένει αήττητη στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις με την Ρετζίνα (3-3-0), ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Εξέτισαν κι επιστρέφουν οι Ντελ Φάμπρο και Ασένσιο.