*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Χαλ-Ρέντινγκ 1-2.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΡΕΝΤΙΝΓΚ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Μπλάκμπερν με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Ντίαζ στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Κασάντεϊ στο 68’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χέτζες στο 82’, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Λουμ στο 85’.

Προσπάθησε η Ρέντινγκ, αλλά δεν τα κατάφερε απέναντι στην πιο δυνατή Μπλάκμπερν. Δέχθηκε έντονη πίεση από την αρχή του αγώνα και υπέκυψε πολύ εύκολα, μένοντας πίσω στο σκορ από νωρίς. Στη συνέχεια κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης, αλλά στα τελευταία λεπτά η αδράνεια που έβγαλε στο αμυντικό της κομμάτι, της κόστισε.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος. Μετράει τέσσερις σερί ήττες, έχοντας βρει δίχτυα μόλις μία φορά, όμως όλες ήταν κόντρα σε ομάδες που βρίσκονται στις πρώτες έξι θέσεις του πρωταθλήματος. Σήμερα φιλοξενεί μια ομάδα στα «μέτρα» της και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις αμυντικές αδυναμίες που έχει ώστε να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα.

Ρέντινγκ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΑΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Μπέρνλι με σκορ 1-3, στα πλαίσια της 37ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Τέγια στο 43’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον ίδιο στο 59’. Ολοκλήρωσε το χατ-τρικ στο 73’ κάνοντας το 0-3, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Τουφάν στο 90+3’.

Θετικά στοιχεία άφησε η Χαλ παρά την ήττα. Δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες και έψαξε το γκολ ως τέλος, βρίσκοντάς το στις καθυστερήσεις του αγώνα. Παρ’ όλα αυτά νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν «καθαρίσει» τη νίκη, αφού σκόραραν τόσο στο πρώτο, όσο και στο δεύτερο ημίχρονο.

Να βρεθεί ξανά στο δρόμο των νικών είναι ο στόχος της και βρίσκει μπροστά της μια αρκετά δυνατή αντίπαλο, η οποία όμως δεν είναι σε ιδιαίτερα καλή κατάσταση. Αυτό θέλει ιδανικά να εκμεταλλευτεί προκειμένου να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα με μεγαλύτερη συνέπεια, αλλά θα πρέπει να προσέξει την αμυντική της προσέγγιση, αφού σπανίως κρατάει το μηδέν στην εστία της και ειδικά στις εξόδους της.