*3ος προκριματικός γύρος του Τσάμπιονς Λιγκ. Αγώνας ρεβάνς, σε περίπτωση ισοπαλίας στο συνολικό σκορ, ακολουθεί ημίωρη παράταση και αν χρειαστεί, η διαδικασία των πέναλτι.

*Α’ ματς: Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ – Ρέιντζερς 2-0

Δείτε τα Προγνωστικά Champions League

ΡΕΪΝΤΖΕΡΣ (Σκωτία, 33)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 εντός έδρας, με αντίπαλο την Κιλμάρνοκ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο πρώτο μέρος οι δύο ομάδες δεν αξιοποίησαν τις ευκαιρίες τους και έμειναν στο μηδέν. Στο 51’ ο Τσόλακ σκόραρε με σουτ εντός περιοχής για το 1-0 και στο 88’ ο Μορέλος πέτυχε δεύτερο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ρέιντζερς συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στο νέο πρωτάθλημα, καθότι επιβλήθηκε της Κιλμάρνοκ (2-0) εντός έδρας. Άργησε λιγάκι να πάρει μπρος, σπατάλησε ένα ημίχρονο, έπαιξε όσο χρειάστηκε στο δεύτερο για να σφραγίσει τους τρεις βαθμούς. Δύο νίκες σε ισάριθμες αγωνιστικές για το συγκρότημα του φαν Μπρόνκχορστ, αφού στην πρεμιέρα επικράτησε της Λίβινγκστον εκτός έδρας με σκορ 1-2. Χρειάστηκε να κάνει ανατροπή στο δεύτερο μέρος, μέσα σε λίγα λεπτά, για να πάρει εν τέλει το “τρίποντο”. Μοναδική παραφωνία ήταν η ήττα στο Βέλγιο από την Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ που δυσκολεύει την υπόθεση πρόκριση. Όσον αφορά την αποστολή, δύσκολα θα προλάβουν να είναι έτοιμοι οι αμυντικοί Χελάντερ και Σούταρ, ο μέσος Χάτζι και οι επιθετικοί Ρούφι, Κεντ.

Ρέιντζερς Στατιστικά

*5/6 αναμετρήσεις είχαν “2-3 γκολ”

*4/6 ματς έληξαν με over 2.5 γκολ

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΟΥΝΙΟΝ ΣΕΝ-ΖΙΛΟΥΑΖ ΑΝΑΛΥΣΗ (Βέλγιο, )

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με σκορ 3-0 εκτος έδρας, από τη Μέχελεν, για το πρωτάθλημα. Στο 44’ ο Σχόοφς με σουτ εκτός περιοχής που κόντραρε, έκανε το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 51’ ο Αμανί χρεώθηκε αυτογκόλ για το 2-0 και στο 59’ ο Ενγκόι σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Ουνιόν Σεν-Ζιλουάζ προέρχεται από την πρώτη ήττα στη σεζόν και αυτό ενδέχεται να κλονίσει την αυτοπεποίθησή της και την ψυχολογία της. Έχασε στην έδρα της Μέχελεν (3-0) και μάλιστα σχετικά εύκολα, απογοητεύοντας με την εμφάνισή της. Ωστόσο, η νίκη επί της Ρέιντζερς στο πρώτο παιχνίδι μεταξύ τους, δίνει ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης στην ομάδα του Κάρελ Χέραρτς. Δύο νίκες και μία ισοπαλία ο απολογισμός σε τέσσερις επίσημες αναμετρήσεις στη σεζόν. Έρχεται δύσκολο πρόγραμμα τον υπόλοιπο Αύγουστο, με ματς κόντρα στην Άντβερπ και ντέρμπι της πόλης με την Άντερλεχτ, συν τα ματς τον προκριματικών που θα προστεθούν. Όσον αφορά την αποστολή, είναι εκτός οι Φρανσουά, Καντούς και ο επιθετικός Έκερτ οι οποίοι αντιμετωπίζουν προβλήματα τραυματισμών.