ΣΟΛΤ ΛΕΪΚ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει η Σολτ Λέικ στις τέσσερις τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα, στις οποίες σημείωσε δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Πριν από δύο βδομάδες δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Πόρτλαντ (4-1 εντός έδρας). Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα με το γκολ του Εμπομπίσε στο 33’. Στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 55’ ο Σαβαρίνο ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους.

Μέσα σε τρία λεπτά η Πόρτλαντ σκόραρε δύο φορές με τον Μπλάνκο (70’, 73’) κάνοντας, παράλληλα, το 3-1. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μέλανο στο 88’. Με μοναδικό στόχο τη νίκη θα παραταχθεί σήμερα η Σολτ Λέικ, η οποία συνεχίζει να δίνει μάχη για την είσοδό της στα πλέι οφ. «Τώρα θα φανεί από τι υλικό είμαστε φτιαγμένοι. Έχουμε μπροστά μας δύο εξαιρετικά δύσκολες αναμετρήσεις», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Σολτ Λέικ, Μάικ Πέτκε.

Προηγούμενο ματς: Την εντός έδρας ήττα με 4-1 γνώρισε η Σολτ Λέικ από την Πόρτλαντ για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε GG στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Σολτ Λέικ σε όλες τις διοργανώσεις (δες το στην Sportingbet)

Το Σολτ Λέικ – Νιού Ίνγκλαντ παίζει στην Sportingbet
sportingbet-logo

ΝΙΟΥ ΙΝΓΚΛΑΝΤ

Κανένα απολύτως βαθμολογικό ενδιαφέρον δεν έχει από τις δύο τελευταίες αγωνιστικές της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος η Νιού Ίνγκλαντ, η οποία επέστρεψε στο δρόμο των επιτυχιών την Κυριακή μετά από τέσσερις αγωνιστικές (δύο ισοπαλίες, δύο ήττες). Πιο συγκεκριμένα, κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ορλάντο (2-0 εντός έδρας). Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα με τον Πενίγια στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 51’.

Το τελικό αποτέλεσμα στην αναμέτρηση διαμόρφωσε ο Φαγκούντεζ τέσσερα λεπτά αργότερα, μετά την ασίστ του πρώτου. «Στην αναμέτρηση με αντίπαλο την Ορλάντο ξεκινήσαμε, ουσιαστικά, την προετοιμασία μας για την επόμενη σεζόν. Αυτό είναι κάτι που είπα και στους ποδοσφαιριστές μου. Όλοι τους θα πρέπει να δώσουν μάχη για μία θέση στο βασικό σχήμα», υπογράμμισε μεταξύ άλλων ο προπονητής της Νιού Ίνγκλαντ, Μπραντ Φρίντελ.

Προηγούμενο ματς: Η Νιού Ίνγκλαντ επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Ορλάντο για το πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Σημειώθηκε GG στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της Νιού Ίνγκλαντ σε όλες τις διοργανώσεις.