*7η αγωνιστική

*NG στα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το σπουδαίο ντέρμπι της πρωτεύουσας, με την Ραπίντ Βιέννης να αποχωρεί με τον βαθμό από την έδρα της μισητής αντιπάλου της Αούστρια Βιέννης (1-1) πριν από δύο βδομάδες. Οριακά πιο επικίνδυνοι παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι που προηγήθηκαν στο 33′, απάντησαν με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι που είχαν σε μεγάλη μέρα τον τερματοφύλακα Γκάρτλερ (τέσσερις αποκρούσεις).

“Είμαστε και πάλι το μεγάλο φαβορί για νίκη με αντίπαλο την Αντμίρα, θα πρέπει να μάθουμε να ζούμε με αυτό τον ρόλο”, υπογράμμισε ο προπονητής Κίχμπαουερ. Αποκτήθηκαν οι Αϊβού (ΑΜ) και Μπαλό (ΕΠ) από Αντμίρα και Τσέλσι, αντίστοιχα. Την Πέμπτη (16/9) η Ραπίντ Βιέννης υποδέχεται την Γκενκ για το Γιουρόπα Λιγκ.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Αούστρια Βιέννης. Ο Μιλ άνοιξε το σκορ στο 33′, απάντησε ο Γκριλ για τους φιλοξενούμενους στο 47′.

ΡΑΠΙΝΤ ΒΙΕΝΝΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα 11/12 τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 7/8 τελευταία παιχνίδια της.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΑΝΤΜΙΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τέλος στο αρνητικό σερί τριών ηττών έβαλε η Αντμίρα, πριν την διακοπή του πρωταθλήματος για τις Εθνικές ομάδες. Το συγκρότημα του Χέρζογκ αναδείχθηκε ισόπαλο με την Στουρμ Γκρατς στην “BSFZ-Arena” (1-1), φτάνοντας παράλληλα τους πέντε βαθμούς μετά από έξι αγωνιστικές.

Ισορροπημένη από πλευράς κατοχής και ευκαιριών ήταν η αναμέτρηση των δύο ομάδων, το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται, σε γενικές γραμμές, δίκαιο. “Θα ήταν ευχάριστο αν πιάναμε και ξεπερνούσαμε το επίπεδο του δευτέρου ημιχρόνου με την Στουρμ Γκρατς κόντρα στην Ραπίντ Βιέννης”, είπε ο προπονητής της Αντμίρα.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με την Στουρμ Γκρατς. Στο 35′ ο Σαρκάρια άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, απάντησε ο Κερσμπάουμ στο 70′.