*Δεν έχει σημειωθεί ποτέ “διπλό” σε 5 αναμετρήσεις στην ιστορία τους, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

*Α’ Γύρος: Τρούμσε – Ράουφος 1-0

Ράουφος – Τρούμσε στην Goalbet
goalbet-logo

ΡΑΟΥΦΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Ράουφος επέστρεψε στις νίκες με τον πλέον εμφατικό τρόπο, αφού συνέτριψε εκτός έδρας της Γκρόρουντ (1-6) για την προηγούμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του Γιόνσεν επέστρεψε στις νίκες έπειτα από τρεις αγώνες στην OBOS-ligaen όπου μετρούσε δύο ισοπαλίες και μία ήττα. Είναι κοντά στην εξάδα και με νίκη, μπορεί να προσπεράσει Σάντνες και KFUM Όσλο και να μπει στις θέσεις των πλέι οφ ανόδου. Εκτός οι Γκαρντ Σίμενσταντ, Στίαν Σίμενσταντ και Ντάντζο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-6 της Γκρόρουντ εκτός έδρας, για το πρωτάθλημα. Στο 34’ ο Νέσε σκόραρε για το 0-1 και στο 45’ ο ίδιος παίκτης σημείωσε το 0-3 του ημιχρόνου. Στο 53’ και το 68’ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμα δύο τέρματα, ενώ στο 76’ ο Μέγερ μείωσε προσωρινά για τη Γκρόρουντ. Στο 88’ ο Μόλντσκρεντ που είχε κάνει και το 0-2 στο 43’, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΡΑΟΥΦΟΣ Στατιστικά

*4/6 ματς με γκολ εκατέρωθεν (δες το στη goalbet)

*4/6 παιχνίδια τελευταία έληξαν με over 2.5 γκολ

*Δέχεται γκολ σε 9/13 παιχνίδια ως γηπεδούχος

Παίξε Νόμιμα στην Goalbet | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΤΡΟΥΜΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Τρούμσε είναι από την αρχή της αγωνιστικής περιόδου στην πρώτη θέση της βαθμολογίας και της αξίζει να κερδίσει την άνοδο στην Eliteserien ως πρωταθλήτρια. Η ομάδα του Γέλστρουμ είναι μόλις έναν πόντο μακριά από την εξασφάλιση της ανόδου και μαθηματικά, όμως θέλει τη νίκη ενάντια στη Ράουφος για να μείνει σε απόσταση ασφαλείας από τη δεύτερη Λίλεστρεμ. Τρεις νίκες και μία ισοπαλία στα τελευταία πέντε. Εξέτισε ο Γένσεν, όμως θα απουσιάσει ο Άντονσεν. Τραυματίας ο Έσπεγιορντ.

Προηγούμενο παιχνίδι: Επικράτησε με σκορ 1-0 της Γερβ εντός έδρας, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Κράτησε το μηδέν στην άμυνα στο πρώτο μέρος, όμως δέχτηκε μεγαλύτερη πίεση στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 56’ ο Αζέμι σκόραρε το μοναδικό τέρμα στο παιχνίδι για τους γηπεδούχους.