Αγώνες ρεβάνς για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Europa League. Σε ισχύ ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση επανάληψης του σκορ, ακολουθεί παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι.

*Η νικήτρια ομάδα θα αντιμετωπίσει στην επόμενη φάση την Γκενκ.

*Πρώτο παιχνίδι: Φόλα Ες – Πρίστινα 0-0

ΠΡΙΣΤΙΝΑ (ΚΟΣΣΟΒΟ, 441)

Δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση, μένοντας στο 0-0 με την αντίπαλο της στο Λουξεμβούργο. Ήταν ένα μοιρασμένο σε γενικές γραμμές παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους αλλά να μην καταφέρνουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Γιουρόπα από το Γιβραλτάρ, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας και κερδίζοντας με σκορ 5-0 στην έδρα της. Αυτή είναι άλλωστε μόλις η δεύτερη συμμετοχή της στην Ευρώπη, καθώς πέρυσι αποκλείστηκε από τον πρώτο προκριματικό γύρο, χάνοντας δύο φορές από τη Νόρκεπινγκ. Οι εντός των συνόρων υποχρεώσεις της ξεκινούν στις 12 Αυγούστου με τον τελικό του Σούπερ Καπ κόντρα στην πρωταθλήτρια Ντρίτα, από την οποία έχασε πέρυσι τον τίτλο στο φινάλε.

Στατιστικό: Μετρά 5/6 under στα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτου έδρας και διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ (0-0) απέναντι στην Φόλα Ες, στο πλαίσιο του πρώτου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.

Το Πρίστινα – Φόλα Ες παίζει στην winmasters
winmasters app

Δείτε τα Προγνωστικά Europa League (Κλικ Εδώ)

ΦΟΛΑ ΕΣ (ΛΟΥΞΕΜΒΟΥΡΓΟ, 280)

Προσπάθησε να κάνει την έκπληξη υποδεχόμενη την Πρίστινα αλλά δεν τα κατάφερε, μένοντας στο 0-0. Ήταν ένα μοιρασμένο σε γενικές γραμμές παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να έχουν τις ευκαιρίες τους αλλά να μην καταφέρνουν να τις μετουσιώσουν σε γκολ.

Η Φόλα Ες τερμάτισε στην 3η θέση πέρυσι, ενώ το νέο πρωτάθλημα στο Λουξεμβούργο ξεκινά στις 5 Αυγούστου, με το εκτός έδρας παιχνίδι απέναντι στην Γιόνες Ες. Πέρυσι στην Ευρώπη έφτασε μέχρι και τον τρίτο προκριματικό γύρο, αποκλείοντας τη Μλσάμι και την Ίντερ Μπακού, αλλά αποκλείστηκε τελικά από την Έστερσουντ.

Στατιστικό: Μετρά 5/6 over στα 6 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτου έδρας, φιλικά κι επίσημα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία χωρίς γκολ (0-0) με αντίπαλο την Πρίστινα, στο πλαίσιο του πρώτου προκριματικού γύρου του Γιουρόπα Λιγκ.