*Φετινά ματς: Βανκούβερ – Πόρτλαντ 1-0, Πόρτλαντ – Βανκούβερ 3-1.

*Έρχονται από 6/10 μεταξύ τους Under 2.5.

ΠΟΡΤΛΑΝΤ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 5-0 κόντρα στο Χιούστον. Στο 4-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Μπάσι, Κινόνες, Μπέιρντ και Εσκομπάρ. Στο 63’ το 5-0 απ’ τον Σμιθ.

Διασύρθηκε εκτός έδρας την περασμένη εβδομάδα, στην επιστροφή του στη δράση. Το τελικό 5-0 τα λέει όλα για την εικόνα της αναμέτρησης με το Χιούστον εκτός έδρας. Τα πάντα κρίθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές μέχρι το 11’, έκανε το 3-0 μέχρι το 14’ (!) και κάπου εκεί τα πάντα είχαν τελειώσει. Επιστροφή στις ήττες μετά το εντός έδρας 3-2 επί του Κολόμπους τον Ιούλιο, ήταν η πρώτη νίκη έπειτα από πέντε αγωνιστικές (0-3-2), είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 0-0 κόντρα στο Κολοράντο. Έχει μόλις δύο νίκες στα τελευταία 12 ματς πρωταθλήματος. Με 26 πόντους είναι στη 12η θέση της Δύσης. Επιστρέφει ο Ντ. Τσάρα (Μέσος, 23).

ΠΟΡΤΛΑΝΤ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 στα 8/13 τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*ΝG στα τελευταία 7/12 παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΑΝΚΟΥΒΕΡ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στο Σαν Χοσέ. Το γκολ στο 43’ απ’ τον Εσπινόσα.

Άξιζε κάτι καλύτερο στο εντός έδρας ματς κόντρα στο Σαν Χοσέ την περασμένη εβδομάδα, υπέστη μια ήττα που δεν άξιζε. Το Βανκούβερ ήταν καλύτερο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, πίεσε και στο δεύτερο 45λεπτο, άξιζε σίγουρα ένα γκολ και την ισοπαλία. Επιστροφή στις ήττες έπειτα από δύο σερί νίκες κόντρα σε Γκάλαξι (4-2) και Όστιν (2-1), μετρά ρεκόρ 3-0-3 στις τελευταίες έξι αγωνιστικές. Με 31 πόντους καταλαμβάνει την όγδοη θέση της Δύσης. Κακό το Βανκούβερ εκτός έδρας, έρχεται από 4/5 ήττες.