*18η αγωνιστική

*Η Πορτ Βέιλ δεν έχει κερδίσει στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της την Γουόλσολ, ανεξαρτήτως έδρας, έχοντας τρεις ήττες.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΟΡΤ ΒΕΪΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πορτ Βέιλ προηγήθηκε δύο φορές, αλλά όχι μόνο δεν κέρδισε, έχασε κιόλας με γκολ στις καθυστερήσεις, με 3-2 εκτός έδρας από την Ολνταμ. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από εφτά αγώνες, αλλά στο γήπεδό της έχασε μόνο από την Ροτσντέιλ ως τώρα, με εφτά νίκες σε 10 παιχνίδια.

Είναι στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα και τελευταία που εξασφαλίζει απευθείας άνοδο, αλλά ισόβαθμη με την ομάδα που είναι τέταρτη και συμμετέχει στα πλέι οφς για την άνοδο, υπερτερώντας για τρία γκολ στη διαφορά τερμάτων. Όμως είναι και σε απόσταση βολής, στο +3 συγκεκριμένα, από την όγδοη θέση που δεν οδηγεί ούτε καν στα πλέι οφς.

Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Σμιθ, αλλά το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι στην επίθεση, αφού στον ήδη τραυματία επιθετικός και πρώτο της σκόρερ, Τζέιμς Πρόκτορ, προστέθηκε και ο δεύτερος σκόρερ της, ο επιθετικός Γουίλσον.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πορτ Βέιλ έχασε με 3-2 εκτός έδρας από την Ολνταμ, σε ένα παιχνίδι που προηγήθηκε δύο φορές, με τους Γουόραλ (20’), Γκίμπονς (52’), αλλά όχι απλά ισοφαρίστηκε και τις δύο, από τους Κέιλορ – Νταν (31’), Χαρτ (81’), έχασε κιόλας, με τέρμα του Μάρτιν στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πορτ Βέιλ Στατιστικά

*Εχει 5/6 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της .

*Εχει 7/12 over 2,5 εντός έδρας, 4/8 στο πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΓΟΥΟΛΣΟΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Γουόλσολ απέφυγε μία τρίτη συνεχόμενη ήττα, αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει κιόλας, φέρνοντας 0-0 εντός έδρας με την Ροτσντέιλ. Βέβαια μακριά από την έδρα της έχει τρεις σερί νίκες, έπειτα από τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες!

Είναι στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 15η θέση για την ακρίβεια, αλλά από πλευράς βαθμών είναι λίγο πιο κοντά στην πρώτη επτάδα και τις θέσεις που εξασφαλίζουν απευθείας άνοδο, στο -5, απ’ ότι είναι στην ζώνη του υποβιβασμού, ούσα στο +8 από αυτήν.

Εκτός του επιθετικού Χόλντεν χτύπησε και ο αμυντικός Μιλς που μάλλον θα απουσιάσει ξανά.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Γουόλσολ έφερε 0-0 εντός έδρας με την Ροτσντέιλ, σε έναν αγώνα που ήταν λίγο πιο επιθετική και απειλητική από την αντίπαλο της, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να βρει τον δρόμο προς τα δίχτυα.