*17η αγωνιστική

*Πέρυσι και οι δύο αγώνες τους έληξαν χωρίς γκολ (0-0)

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 0-1 εκτός έδρας την Αβαϊ, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή αντίπαλου παίκτη μόλις στο τέταρτο λεπτό! Προηγήθηκε με τον Φελίπε Αμαράλ στο 41’, ενώ μετά το 60’ απέκτησε μεγαλύτερο αριθμητικό πλεονέκτημα, με δεύτερη αποβολή αντιπάλου!

Η Πόντε Πρέτα κέρδισε και την Αβαϊ με 0-1 εκτός έδρας, έστω και αν έπαιξε για μεγάλο χρονικό διάστημα με αριθμητικό πλεονέκτημα. Αυτή ήταν η τρίτη της σερί νίκη με ίδιο σκορ, διανύοντας την καλύτερη της περίοδο στο εθνικό πρωτάθλημα. Και στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και εφτά αγώνες, με τέσσερις ισοπαλίες.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 13η θέση του, αλλά απέχει πλέον τους ίδιους ακριβώς βαθμούς, εννιά συγκεκριμένα, από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου και από την ζώνη του υποβιβασμού. Και οι αγώνες της έχουν τα λιγότερα γκολ στην κατηγορία.

Τιμωρημένοι και απόντες είναι ο αμυντικός Φάμπιο Σάντσες και ο μέσος Φελίπε Αμαράλ

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει 13/14 under 2,5 στους τελευταίους αγώνες της,10 σερί στους πιο πρόσφατους

*Εχει 11/19 under 2,5 εντός έδρας

*Εχει 12/19 αγώνες με 2-3 γκολ εντός έδρας

ΤΟΜΠΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Τομπένσε έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, με τέρμα του Ιτάλο στο 67ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Τομπένσε ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Σαμπάιο Κορέα, με αυτή να είναι η τρίτη της ήττα στους τέσσερις τελευταίους αγώνες όπου κέρδισε μόνο έναν αγώνα που έπαιξε στο γήπεδό της, Μακριά από αυτό έχει μόνο μία νίκη και έξι ήττες στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της.

Βρέθηκε εντός ζώνης υποβιβασμού, στην 17η θέση του βαθμολογικού πίνακα, συνεχίζοντας να είναι σε απόσταση βολής, στο -3 για την ακρίβεια, από μία θέση παραμονής.

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών ο αμυντικός Ρότζερ Καρβάλιο και οι επιθετικοί Ντανιέλ Αμορίμ και Άλεξ Σάντρο, ενώ τιμωρημένοι είναι ο επιθετικός Κέκε και ο αριστερός μπακ Εγκίντιο.