*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ίπσουιτς-Πλίμουθ 3-2.

ΠΛΙΜΟΥΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Μίντλεμσπρο, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Σορινόλα στο 7’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Χάρντι στο 31’.

Τρομερή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για την Πλίμουθ. Είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και κατάφερε να βρει με άνεση το δρόμο προς τα δίχτυα, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε καθόλου, αφού οι γηπεδούχοι ήταν εντελώς άστοχοι στη τελική τους προσπάθεια.

Από σημαντικό τρίποντο προέρχεται και θέλει σήμερα να εκμεταλλευτεί την έδρα της προκειμένου να ξεπεράσει το εμπόδιο της πιο δυνατής Ίπσουιτς. Έχει σαφώς ανεβασμένη ψυχολογία, έχει αποδείξει πως είναι τρομερά μαχητική όταν αγωνίζεται μπροστά στο κοινό της και παρά τα μη θετικά αποτελέσματα του τελευταίου διαστήματος, παραμένει σε απόσταση ασφαλείας από τη ζώνη του υποβιβασμού. Γνωρίζει πως δεν θα έχει εύκολο έργο απέναντι σε μια ομάδα που μάχεται για την άνοδο, παρ’ όλα αυτά μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί τα πολλά κενά που αφήνει στα μετόπισθεν, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, όπως άλλωστε συνηθίζει να πράττει στα περισσότερα παιχνίδια της.

Πλίμουθ Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Novibet (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ | *Ισχύουν Όροι & Προϋποθέσεις

ΙΠΣΟΥΙΤΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μπέρμιγχαμ με σκορ 3-1, στα πλαίσια της 34ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τσάπλιν στο 31’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Τζέιμς στο 45+1’. Το 2-1 πέτυχε ο Σαρμιέντο στο 81’ και το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Χάτσινσον στο 90+2’.

Συνέχεια στα νικηφόρα αποτελέσματα έδωσε η Ίπσουιτς, με μια καλή εμφάνιση. Προηγήθηκε μεν, όμως ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Δεν πτοήθηκε και στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της, σκοράροντας εν τέλη στα τελευταία λεπτά, παίρνοντας ξανά κεφάλι στο σκορ. Στις καθυστερήσεις «σφράγισε» το τρίποντο με ένα ακόμη γκολ.

Ρυθμό φαίνεται να έχει βρει και πάλι, καθώς παραμένει αήττητη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, μετρώντας τέσσερις σερί νίκες (4-1-0). Συνεχίζει να σκοράρει ασταμάτητα, μπορεί να εκμεταλλευτεί σήμερα τις αδυναμίες που έχουν οι γηπεδούχοι στα μετόπισθεν, όμως θα πρέπει να δείξει ιδιαίτερη προσοχή και στα δικά της αμυντικά καθήκοντα, αφού τα παραμελεί μονίμως και είναι βέβαιο πως δεν πρόκειται να μείνουν ανεκμετάλλευτα απέναντι σε έναν τέτοιο αντίπαλο. Στο -5 από την κορυφή ύστερα από το δεύτερο διαδοχικό στραβοπάτημα της Λέστερ και πλέον οι πιθανότητές της για να καταλάβει μια από τις πρώτες θέσεις αυξήθηκαν αρκετά.