*20η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Περθ Γκλόρι – Νιουκάστλ Τζετς 2-2, Νιουκάστλ Τζετς – Περθ Γκλόρι 2-2

*13/14 G/G στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

*4/4 σερί αγώνες τους έληξαν με σκορ 2-2

ΠΕΡΘ ΓΚΛΟΡΙ

Προηγούμενο ματς: Η Περθ Γκλόρι έχασε 1–0 εκτός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, με τέρμα του Μπότιτς στο 53ο λεπτό και ενώ ακυρώθηκε από ένα γκολ σε κάθε ομάδα με την ίδια να χάνει τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσει προς το τέλος.

Η Περθ Γκλόρι ηττήθηκε με 1-0 εκτός έδρας από την Γουέστερν Γιουνάιτεντ, χάνοντας ξανά έπειτα από έξι αγώνες, στους οποίους είχε τρεις ισοπαλίες και τρεις νίκες.

Στο γήπεδό της δεν χάνει εδώ και τρεις αγώνες, αν και έφερε ισοπαλία στο πιο πρόσφατο παιχνίδι της εκεί. Διακόπηκε πάντως η πολύ καλή αγωνιστική της πορεία.

Βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά στο -8 την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου.

Περθ Γκλόρι Στατιστικά

*11/13 G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*7/9 over 2,5 εντός έδρας

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ ΤΖΕΤΣ

Προηγούμενο ματς: Η Νιουκάστλ Τζετς έχασε 0-1 εντός έδρας από την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς με τέρμα που δέχθηκε από τον Νίσμπετ στο 77ο λεπτό.

Οι Νιουκάστλ Τζετς ηττήθηκαν με 0-1 εντός έδρας από την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς, έχοντας μόνο μία νίκη και πέντε ήττες στους 10 τελευταίους αγώνες τους. Και μάλιστα η νίκη που έχουν πετύχει, έχει έρθει στο γήπεδό τους.

Μακριά από αυτό δεν κερδίζει εδώ και έξι αγώνες, με τέσσερις ήττες σε αυτό το διάστημα, πραγματοποιώντας μία από τις γνώριμες πορείες των τελευταίων ετών.

Έχει πέσει στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα, προτελευταία, μένοντας ακόμη πιο πίσω από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, στο -9 για την ακρίβεια.