* Ο 1ος του ομίλου παίρνει την πρόκριση στα ημιτελικά του θεσμού

* Αδιάφορη ουσιαστικά η Πεναφιέλ, η Σπόρτινγκ παίρνει την πρόκριση και με ισοπαλία

* Over 2.5 τα πέντε τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

ΠΕΝΑΦΙΕΛ ΑΝΑΛΥΣΗ

Από σπουδαίο διπλό με ανατροπή στην έδρα της Φεϊρένσε προέρχεται η Πεναφιέλ που δίνει μάχη για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία της Πορτογαλίας. Σκόραρε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων για να μειώσει την απόσταση από την πρώτη τριάδα στην Segunda Liga στο -3. Αήττητη στα 5 τελευταία παιχνίδια πρωταθλήματος (2-3-0), σκόραρε στα τέσσερα εξ αυτών.

Ουσιαστικά αδιάφορη στον όμιλο, αφού δεν της φτάνει η νίκη επί της Σπόρτινγκ, θα πρέπει να καλύψει μία τεράστια διαφορά τερμάτων, αφού στον πρώτο της αγώνα συνετρίβη από τη Φαμαλικάο με 5-0!

Στο θεσμό του Κυπέλλου αποκλείστηκε στη φάση των “32” από την Πορτιμονένσε με 0-3 εντός έδρας.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (1-2) επί της Φεϊρένσε. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Πέτκοφ στο 21’, η Πεναφιέλ γύρισε το ματς με τον Ρομπέρτο στο 50’ και τον Ταβάρες στο 90+5’!

ΠΕΝΑΦΙΕΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Under 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΣΠΟΡΤΙΝΓΚ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ασταμάτητη η Σπόρτινγκ εντός των συνόρων, το Σάββατο πέτυχε 9η σερί νίκη στο πρωτάθλημα και διατηρήθηκε στην κορυφή, μαζί με την Πόρτο, στο +4 από την Μπενφίκα! Γλίτωσε το 0-1 νωρίς απέναντι στην Μποαβίστα, κυριάρχησε στη συνέχεια και πήρε άνετο “τρίποντο”.

Την προηγούμενη Τρίτη έπαιξε με πολλές αλλαγές στο Άμστερνταμ και ηττήθηκε 4-2 από τον Άγιαξ, ούσα βαθμολογικά αδιάφορη, αφού είχε εξασφαλίσει τη θέση της στους “16” του Champions League, όπου θα αντιμετωπίσει τη Μάντσεστερ Σίτι.

Σήμερα χρειάζεται έναν πόντο για να περάσει πρώτη στον όμιλο και να πάρει την πρόκριση στα ημιτελικά της διοργάνωσης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (2-0) επί της Μποαβίστα. Πρώτη απειλή για την Σπόρτινγκ, η Μποαβίστα έχασε καθαρό τετ α τετ στο 8’! Κυριαρχική στο υπόλοιπο του ημιχρόνου η Σπόρτινγκ, δεν υπήρξε σκορ μέχρι την ανάπαυλα. Μπήκε δυνατά και στο δεύτερο μέρος η Σπόρτινγκ και “καθάρισε” τη νίκη με γκολ των Σαράμπια (53’) και Νούνο Σάντος (59’), βρίσκοντας ανοργάνωτη την άμυνα της Μποαβίστα.