* 3η Αγωνιστική

* Under 1.5 τα 4/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας

* Αήττητη η Πατρονάτο σε τέσσερα εντός (3-1-0) με αντίπαλο την Ταγιέρες

ΠΑΤΡΟΝΑΤΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (4-1) από τη Ρίβερ Πλέιτ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με αυτογκόλ στο 6ο λεπτό, ο Άλβαρες με χατ-τρικ γύρισε το ματς (21’, 31’ & 50’) και ο Κιντέρο διαμόρφωσε το τελικό σκορ με πέναλτι στο 79’.

Μία ακόμη κακή εμφάνιση και εύκολη ήττα για την Πατρονάτο, εξ ορισμού είχε πολύ δύσκολο έργο στην έδρα της πρωταθλήτριας την περασμένη Τετάρτη, έχασε εύκολα παρά το προβάδισμά της και απόψε αναζητά τον πρώτο της πόντο στο 2022.

Η Πατρονάτο προηγήθηκε την Τετάρτη στο “Μονουμεντάλ” με τυχερό τρόπο, αλλά στη συνέχεια το γήπεδο κατηφόρισε… Η Ρίβερ γύρισε το ματς με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Άλβαρες πριν το ημίχρονο, απίθανο το τελείωμα του περσινού MVP της λίγκας για το 2-1. Έπαιξε σε χαμηλές εντάσεις μετά και το τρίτο γκολ του 21χρονου.

Κολακευτικό το 0-1 από την Αρχεντίνος στην πρεμιέρα της σεζόν, οι φιλοξενούμενοι είχαν μεγάλες ευκαιρίες να προηγηθούν νωρίτερα. Παραμένει δίχως νίκη (0-2-4) από τα τέλη Νοέμβρη, το γκολ της Τετάρτης ήταν το μοναδικό της σε αυτό το διάστημα!

ΠΑΤΡΟΝΑΤΟ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 5/6 τελευταία επίσημα παιχνίδια της (δες το στη Betshop)

* Δεν σκόραρε στα τρία τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

ΤΑΓΙΕΡΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (0-0) με την Ουνιόν Σάντα Φε. Στο 87’ αποβλήθηκε ο Χιρότι για την Ταγιέρες και στο 93’ ο Ντίας έχασε πέναλτι για τους γηπεδούχους!

Δεύτερο φετινό παιχνίδι που έχει την κατοχή και τον έλεγχο στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, δεύτερο παιχνιδι που μένει στο μηδέν με τον Όγιος στον πάγκο.

Σε ρόλο πρωταγωνιστή η Ταγιέρες, απείλησε δις με το κεφάλι στο πρώτο μέρος, συνέχισε να έχει την επιθετική πρωτοβουλία και στην επανάληψη, η Ουνιόν όμως είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία στο 11 εναντίον 11 από κόρνερ. Πήραν μέτρα στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι με παίκτη παραπάνω, σε κόντρα ο Πέρες κέρδισε το πέναλτι στις καθυστερήσεις για τους γηπεδούχους, αλλά ο Ντίας νικήθηκε από το Μογιάνο.

Φλύαρη στην κατοχή της και στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα του Όγιος, είχε τον έλεγχο στην έδρα της Πλατένσε, αλλά μία αδράνεια στις καθυστερήσεις της στοιχισε την ήττα.