*Εξ αναβολής για την 10η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΠΑΟΚ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεν είχε προβλήματα κόντρα στον μέτριο Απόλλωνα Λάρισας το Σάββατο, επικράτησε άνετα 3-0. Ήταν καλύτερος απ’ την αρχή του αγώνα, προηγήθηκε δίκαια στο πρώτο ημίχρονο, το 2-0 στο 67’ έκρινε οριστικά το ματς. Επιστροφή στις νίκες για τον δικέφαλο μετά τις δύο σερί ισοπαλίες με ΑΕΛ (0-0 εκτός) και Νίκη Βόλου (2-2 εντός), πορεύεται αήττητος στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές (2-3-0). Με 18 πόντους είναι 10ος στον βόρειο όμιλο, αλλά έχει ματς λιγότερα. Εκτός οι βασικοί Ταλιχμανίδης και Κούτσιας. Η αποστολή: Μπουργάνης, Μπαλάφας, Μανωλιούδης, Αποστολόπουλος, Παναγιώτου, Κουλιεράκης, Τάχατος, Καλουτσικίδης, Τσαούσης, Γρόσδης, Γιαξής, Τζίμας, Σαλαμούρας, Χατζηστραβός, Γκορντεζιάνι, Μελετίδης, Σπυρίδης, Τσοπούρογλου, Φασίδης.

Προηγούμενο ματς:Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί του Απόλλωνα Λάρισας. Στο 32’ το 1-0, το 2-0 έκανε ο Κούτσιας στο 67’, το 3-0 έκανε ο Πανίδης στο 76’.

ΠΑΟΚ Β’ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Μετρά 7/13 Over 2.5 στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Μετρά 7/13 G/G στο πρωτάθλημα.

ΚΑΒΑΛΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Δεύτερη σερί ήττα υπέστη η Καβάλα την Κυριακή, στο εντός έδρας απαιτητικό ματς με την πρωτοπόρο Βέροια. Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ανταγωνιστική, μπορεί να δέχτηκε δύο γκολ, ωστόσο είχε ακυρωθέν γκολ και χαμένο πέναλτι, θα μπορούσε να έχει ένα γκολ. Στο δεύτερο μέρος η Βέροια ήταν σοβαρή και διαχειρίστηκε αρκετά καλά την κατάσταση. Συνέχεια στις ήττες μετά το εκτός έδρας 3-0 απ’ την ΑΕΛ, είχε προηγηθεί αήττητο σερί πέντε αγωνιστικών, που είχε νίκες με Ηρακλή (1-2 εκτός) και Τρίκαλα (1-0 εντός), τις ισοπαλίες με Πανσερραϊκό (2-2 εντός), Ολυμπιακό Β’ (2-2 εκτός) και Απόλλωνα Λάρισας (0-0 εντός). Οι «αργοναύτες» είχαν 7/7 ήττες στα προηγούμενα ματς, θα δώσουν μεγάλη μάχη για την παραμονή, πλέον απέχουν μόλις 6 πόντους απ’ τη σωτηρία. Έχουν ματς λιγότερα. Ενισχύθηκαν με τους Αμούρ (επιθετικός, ΑΕΚ Β’) και Καϊούμπι (επιθετικός), ο δεύτερος έπαιξε βασικός την Κυριακή.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 0-2 κόντρα στη Βέροια. Το 0-1 στο 10’, το 0-2 έκανε ο Φοφανά στο 25’.